AZS WSBIP KSZO OSTROWIEC - JADAR AZS POLITECHNIKA RADOM 0:3

Rafał SOBOŃ
W meczu rozpoczynającym rundę rewanżową w I lidze siatkówki kobiet Jadar AZS Politechnika Radom pokonała w wyjazdowym meczu w trzech setach AZS WSBiP KSZO Ostrowiec.

ZOBACZ zapis relacji live z meczu AZS WSBIP KSZO OSTROWIEC - JADAR AZS POLITECHNIKA RADOM

W meczu rozpoczynającym rundę rewanżową w I lidze siatkówki kobiet AZS WSBiP KSZO Ostrowiec uległ w trzech setach drużynie Jadaru AZS Politechnika Radom Choć losy meczu rozstrzygnęły się w trzech setach, to emocji nie brakowało, a całe spotkanie trwało dokładnie półtorej godziny. Pierwszy punkt tego dnia zdobyła Miroslava Kijakova, która w poprzednim sezonie występowała w drużynie z Ostrowca i to ona najmocniej zagrzewała swoje koleżanki do walki. Ostrowczanki nim się obejrzały, przegrywały 0:3 i choć walczyły ambitnie i doprowadziły nawet do stanu 20:20, pierwsza odsłona zakończyła się porażką do 22. Drugi set był bardziej zacięty. Przegrywając 3:5, ostrowczanki zdobyły kilka punktów i wyszły na prowadzenie 10:7, by po chwili na tablicy widniał już remis po 10. Przy stanie 20:20 sygnał do walki w ekipie gości ponownie dała Kijakova, która skończyła trzy piłki z rzędu i wydatnie pomogła radomiankom w wygraniu tego seta do 22.

BEZ RADOŚCI

O ile losy drugiego seta wahały się w obie strony, to nastroje w obozach obu zespołów były skrajnie różne. Podczas gdy kwadrat Jadaru żył, a zawodniczki wręcz bawiły się atmosferą meczu, w kwadracie AZS WSBiP KSZO Ostrowiec panował niepokojący spokój. Tego dnia w zespole z Ostrowca zdecydowanie brakowało radości z gry co wykorzystały rywalki. Trzecia partia meczu miała bardzo podobny scenariusz do poprzedniej. Ponownie ostrowczanki uciekły na trzy punkty (20:17), jednak ambitna pogoń siatkarek Jadaru pozwoliła doprowadzić do emocjonującej końcówki. Pierwszego setbola miały siatkarski AZS WSBiP KSZO, jednak wybroniła go niezawodna Kijakova. Później prowadzenie przechodziło od jednej do drugiej drużyny, silniejsze psychicznie okazały się jednak siatkarki Jadaru i wygrały tę partię do 28, a całe spotkanie 3:0.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Katarzynę Ciesielską z Jadaru AZS Politechnika Radom.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Jadar AZS Politechnika Radom 0:3 (22:25, 22:25, 28:30)

AZS WSBiP KSZO: Brojek, Słonecka, Bernatowicz, Kosiorowska, Chmiel, Król, Soja (libero) oraz Mazur, Świerszcz, Stefańska, Tomsia.
Jadar: Natanek, Hawryła, Theis, Michalska, Kijakova, Ciesielska, Jagodzińska (libero) oraz Cabańska, Lachowska.

Pozostałe wyniki 12 kolejki:
SMS PZPS I Sosnowiec - MMKS Gaudia Budmel Trzebnica 3:1 (25:19, 25:15, 16:25, 25:21)
KS Piecobiogaz Murowana Goślina - UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:21, 25:16, 25:17)
Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice - Siódemka Legionovia Legionowo 2:3 (25:18, 25:11, 21:25, 18:25, 6:15)
Armatura Eliteski AZS UE Kraków - MUKS Sparta Warszawa 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:20)
PLKS Pszczyna - Chemik Police 3:2 (25:21, 25:23, 19:25, 19:25, 15:13)
W następnej kolejce, 07.01: AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Sparta Warszawa.