AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 0:3. Sytuacja się skomplikowała

Rafał SOBOŃ
Fragment meczu AZS WSBiP KSZO - Silesia Volley. W ataku Aleksandra Król.
Fragment meczu AZS WSBiP KSZO - Silesia Volley. W ataku Aleksandra Król. fot. Rafał Soboń
Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec przegrały na własnej hali z Silesią Volley Chorzów/Mysłowice 0:3 (23:25; 21:25; 25:27).

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów - Zobacz zapis relacji live

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec w środę we własnej hali zmierzyły się z Silesią Volley Chorzów/Mysłowice. Spotkanie choć bardzo zacięte zakończyło się wygraną gości 3:0.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Silesia Volley Chorzów/Mysłowice 0:3 (23:25; 21:25; 25:27)

AZS KSZO: Brojek, Słonecka, Bernatowicz, Winogradowa, Kosiorowska, Król, Soja (libero) oraz Mazur, Tomsia, Świerszcz

O porażce ostrowczanek zadecydowała zbyt duża liczba błędów własnych. Znaczący jest również fakt, że w dwóch pierwszych setach tylko cztery punkty zdobyły blokiem, a w decydującym o losach meczu trzecim secie, zawodniczki AZS straciły aż cztery punkty po asach serwisowych. - Ten mecz nam zupełnie nie wyszedł. Popełniliśmy zbyt wiele błędów. Brakowało współpracy bloku z obroną. Gdy zaczęło się to zazębiać w trzecim secie, prowadziliśmy już 15:10 znowu straciliśmy kilka punktów po własnych błędach i w efekcie przegraliśmy - mówił po meczu trener AZS WSBiP KSZO, Dariusz Daszkiewicz.

Kolejny mecz ostrowieckie siatkarki zagrają już w sobotę na gorącym parkiecie Elitesek AZS UE Kraków. Rywalki zajmują obecnie czwartą pozycję w tabeli. W środę pauzowały, bowiem ich spotkanie z Gaudią Trzebnica zostało przełożone na 15 lutego. Czy świeżość będzie ich dodatkowym atutem? Trener Dariusz Daszkiewicz zmodyfikował w minionym tygodniu plany treningowego ostrowczanek, by nie przesadzić z obciążeniami. Tym razem zespół trenował raz dziennie. - Jedziemy do Krakowa powalczyć. W ostatnim wyjazdowym meczu w Murowanej Goślinie dziewczyny pokazały, że potrafią walczyć i nawet jakieś dziwne decyzje arbitrów nie były w stanie ich wyprowadzić z równowagi. W Krakowie również chcemy zagrać dobry mecz, a wynik jest sprawą otwartą - zapowiedział szkoleniowiec ostrowczanek.

Początek spotkania Eliteski AZS UE Kraków - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec zaplanowano na sobotę 11 lutego na godzinę 18.