AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:0 (zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec wygrały z Silesią Volley Mysłowice/Chorzów w pierwszym meczu siatkarskiej pierwszej ligi kobiet.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów - zobacz zapis relacji live

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:0 (25:15, 25:23, 28:26)

AZS WSBiP KSZO: Piekarczyk, Brojek, Buławczyk, Kosiorowska, Starzyk-Bonach, Ślęzak, Soja (libero) oraz Dydak, Świerszcz

Silesia: Soja, Susek, Wysocka, Andrysiak, Polak, Karczmarzewska-Pura, Nickowska (libero) oraz Sachmacińska

Sędziowali: Paweł Zajc i Anna Banaś. Widzów: 300.

Od wygranej 3:0 rozpoczęły sezon siatkarki pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO Ostrowiec. W pierwszej szóstce na mecz z Silesią wyszło aż cztery nowe zawodniczki, jednak szybko okazało się, że nowobudowany zespół zdążył się już ze sobą zgrać. W pierwszej odsłonie gospodynie prowadziły od pierwszej piłki i gładko wygrały do 15.

W kolejnych partiach to jednak ostrowczanki musiały gonić wynik, co jednak ważne czyniły to skutecznie. W drugim secie ostrowczanki odskoczył na 10:7, jednak rywalki doprowadziły do stanu 13:15, przy którym trener Dariusz Parkitny poprosił o drugi czas. Wskazówki szkoleniowca i żmudny pościg opłacił się. Gospodynie doprowadziły do remisu po 21, a w końcówce wykazały swoją wyższość i zakończyły seta wygrywając do 23.

Trzecia partia niespodziewanie rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia przyjezdnych (7:3, 12:4, 15:8). Od stanu 12:18 piąty bieg wrzuciły podopieczne trenera Dariusza Parkitnego i choć trzykrotnie setballa miały przyjezdne, to po emocjonującej końcówce 28:26 wygrały siatkarki AZS WSBiP KSZO. Pozostałe spotkania pierwszej kolejki odbędą się dopiero w weekend. Co najmniej do tego czasu na fotelu lidera zasiadać będą ostrowczanki.