AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Tauron Dąbrowa Górnicza 0:3 [WIDEO, zdjęcia]

Rafał SOBOŃ
W ataku przez blok Tauronu przebija się Małgorzata Ślęzak.
W ataku przez blok Tauronu przebija się Małgorzata Ślęzak. fot. Rafał Soboń
Porażką w trzech setach zakończyło się pierwsze spotkanie VI rundy Pucharu Polski siatkarek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec.
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Tauron MKS Dąbrowa Górn

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Tauron Dąbrowa Górnicza 0:3 - zobacz zapis relacji live

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Tauron Dąbrowa Górnicza 0:3 (15:25, 18:25, 23:25)

KSZO: Hatala , Piekarczyk, Dydak 1, Bawoł 11, Soter 6, Ganszczyk 7, Stefańska (libero) oraz Ślęzak 7, Brojek 6, Tobiasz, Kosiorowska 1, Ścibisz (libero).

Tauron: Zaroślińska 18, Camberci 2, Staniucha-Szczurek 6, Gonzaga 6, Adams 7, Liniarska 9, , Strasz (libero) oraz Urban4, Kaczmar.

Sędziowali: Jacek Litwin (Kraków) i Marcin Myszkowski (Warszawa). Widzów: 1100. MVP: Katarzyna Zaroslińska (Tauron).

W pierwszym secie tylko na jego początku zespół AZS KSZO nawiązał równorzędna walkę z obrończyniami tytułu. Przy stanie 7:12 trenera Dariusz Parkitny wykorzystał już drugi czas, jednak nie wpłynęło to zbytnio na obraz gry, a na parkiecie nadal przeważały siatkarki z Dąbrowy Górniczej, które po ataku Aleksandry Linarskiej wygrały partię do 15. W drugiej odsłonie ekipa gości szybko objęła prowadzenie 4:1 i mimo, że do połowy seta pomarańczowo-czarne trzymały się blisko rywalek, tracąc do nich dwa, trzy punkty, to jednak zespół Tauronu włączył drugi bieg i ostatecznie pokonał gospodynie 25;18.

Trzeci set był najbardziej emocjonujący i to właśnie w nim podopieczne trenera Dariusza Parkitnego nawiązały walkę z drużyną Orlen Ligi. Wystarczy wspomnieć, że do stanu po 16 trwała walka o każdy cenny punkt. Kibice mogli obejrzeć kawałek dobrej siatkówki z obu stron. Końcówkę lepiej rozegrały zawodniczki z Dąbrowy Górniczej, które nie bez problemów zwyciężyły w trzeciej partii do 23 i w całym spotkaniu 3:0.
Rewanżowy mecz wstępnie został zaplanowany na 15 lutego w Dąbrowie Górniczej. Zwycięzca dwumeczu awansuje do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski, gdzie czeka już Impel Wrocław.