Banasiński mistrzem Polski (zdjęcia)

/SAW/
Waldemar Banasiński wywalczył mistrzostwo Polski w kategorii 55-59 lat.
Waldemar Banasiński wywalczył mistrzostwo Polski w kategorii 55-59 lat. Fot. Sławomir Stachura
Waldemar Banasiński reprezentujący XCar Sklep Motoryzacyjny Kielce został mistrzem Polski w kategorii masters w kolarstwie przełajowym. W imprezie rozgrywanej w niedzielę na trasie w podkieleckim Białogonie reprezentanci naszego województwa wywalczyli cztery medale.

Banasiński, jeden z głównych organizatorów mistrzostw. zdobył złoto w kategorii 55-59. Srebrny medal w kategorii 60-64 lata zdobył Henryk Januszek z Kieleckiego Towarzystwa Cyklistów, a brązowe wywalczyli inni zawodnicy KTC Kielce - Stanisław Pierzyński (70-74 lata) i Jerzy Kruk (65-69). W mistrzostwach wystartowało ponad 100 "mastersów" z całej Polski, a wcześniej odbyły się wyścigi młodzieżowe. W kategorii młodzików drugi był Dariusz Wiśniewski z DEK Meble Cyclo Korony Kielce, a w juniorach młodszych pierwszy Grzegorz Wiśniewski, a trzeci Bartosz Szczepanek (obaj również Cyclo Korona).