Barca pokonała THW Kiel. Rewanż będzie ciekawy

PK
W ostatnim ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, FC Barcelona Borges pokonała THW Kiel 27:25 (14:15).

Obie drużyny były grupowymi rywalami Vive Targi Kielce. Obie zagrały też w ubiegłorocznym finale Ligi Mistrzów. Po zaciętym spotkaniu wygrali wtedy kilończycy. Dziś wygrała "Blaugrana", ale rozmiary jej zwycięstwa zostawiają obrońcom trofeum duże nadzieje na odrobienie strat i awans do Final Four.

Pierwsza połowa przebiegała z lekką przewagą gości, którzy w końcówce wygrywali już 15:11. "Barca" zdobyła jednak trzy bramki z rzędu, a po przerwie dołożyła serię kolejnych trzech i wygrywała 17:15. THW zdobyło pierwszego gola w drugiej połowie dopiero w 39 minucie, ale po chwili był już remis 19:19.

Potem Barcelona znów odskoczyła na 2-3 bramki. W ostatniej minucie gospodarze wygrywali 27:24 i mieli piłkę, ale oddali nieskuteczny rzut i Kiel zdążył jeszcze zmniejszyć rozmiary przegranej do dwóch bramek.