Barcelona odrobiła straty i jest w Final Four Ligi Mistrzów

/PK/
Drugim zespołem, który awansował do Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, jest FC Barcelona Intersport. Katalończycy odrobili pięciobramkową stratę z pierwszego meczu z Atletico Madryt, wygrywając 32:24.

FC Barcelona Intersport - Atletico Madryt 32:24 (15:9), pierwszy mecz 20:25, awans Barcelony.

Katalończycy szybko wyleczyli ze złudzeń swojego krajowego rywala. Od początku meczu znakomicie bronił ich bramkarz Danijel Sarić, a skuteczny był Siergiej Rutenka. Barcelona odrobiła straty już do przerwy, a w 42 minucie prowadziła aż 22:11. Wprawdzie zespół reprezentanta Polski Mariusza Jurkiewicza zdołał jeszcze nieco zmniejszyć straty (45 minuta, 22:15), ale gospodarze kontrolowali sytuację.

Jako pierwsze awansowało do Final Four niemieckie THW Kiel, które po raz drugi, tym razem na wyjeździe, pokonało węgierskie MKB Veszprem 29:28 (w pierwszym spotkaniu 32:31).

Szansę na awans do Finale Four, które odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Kolonii, ma Vive Targi Kielce, które w niedzielę o godzinie 17 gra w Hali Legionów rewanżowy mecz z Metalurgiem Skopje. Pierwszy mecz wygrali kielczanie 27:25.

W niedzielę odbędzie się także mecz HSV Hamburg - SG Flensburg Handewitt.