Bardzo dobre starty biegaczy z Rudnika i Starachowic. Borkowski pokazał klasę

Dorota KUŁAGA [email protected]
Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik wygrał biegi w Czechach i w Lipnikach koło Gorlic. Archiwum prywatne
Kilka udanych startów zanotowali w ostatnich dniach lekkoatleci z powiatu starachowickiego. Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik w dobrym stylu wygrał 28. edycję Hornickiej Desiatki, która odbyła się we Frydku Mistku w Czechach.

W zawodach w Czechach wystartowało ponad 3 tysiące biegaczy z Etiopii, Czech, Słowacji, Ukrainy, USA, Japonii, Bułgarii, Rosji, Węgier i Polski, wśród nich było 12 zawodników LKB Rudnik. Najlepszy występ zanotował Mateusz Borkowski, reprezentant Polski juniorów, który zdecydowanie wygrał bieg na 800 metrów.

Inne ciekawsze wyniki z Czech: 800 metrów: rocznik 1997: 7. Monika Filipowska; rocznik 2001: 8. Paula Kosmala, 14. Patrycja Wiśnios, 15. Wiktoria Majecka, Wiktoria Nowak; rocznik 1998: 9. Maja Dyoniziak; 1000 metrów: 2. Szymon Dudek; 10 kilometrów, kategoria 50 lat: 7. Sylwester Dudek; 1000 metrów: 2. Szymon Dudek, 25. Sylwia Stępniewska, 30. Agnieszka Majecka, 35. Mateusz Dudek.

FILIPOWSKA BYŁA NAJLEPSZA

Z dobrej strony nasi lekkoatleci pokazali się też w Nowym Sączu w I Biegu Trzy Korony. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników, w rolach głównych wystąpili lekkoatleci z Kielecczyzny. W biegu głównym w rywalizacji kobiet najlepsza była Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik. Wśród mężczyzn na drugiej pozycji sklasyfikowany został Mateusz Borkowski, przegrał tylko z Sylwestrem Lepiarzem z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Na biegu w Nowym Sączu nie zabrakło znanych osób. Krzysztof Ibisz był komentatorem imprezy, rywalizował też Paweł Januszewski, były mistrz Europy w biegu na 400 metrów przez płotki.

Wyniki: mężczyźni open: 1. Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) 9.29,45, 2. Mateusz Borkowski (LKB Rudnik) - 9.32.42, 3. Dawid Kubiec (Juventa Kobex Starachowice) - 9.35,30; kobiety open: 1. Agnieszka Filipowska (LKB Rudnik) - 11.7,26, (...) 6. Monika Gielec (Juventa Kobex) - 12.26,85, 7. Monika Filipowska (LKB Rudnik) - 12.56,78.

BORKOWSKI PIERWSZY W LIPNIKACH

W Lipnikach koło Gorlic biegacze LKB Rudnik również pokazali klasę. W zawodach wzięło udział ponad 600 lekkoatletów z całego kraju oraz z Ukrainy i Słowacji, którzy rywalizowali na dystansach 500 metrów, 5 kilometrów i 10 kilometrów. Bardzo dobrze wypadł Mateusz Borkowski, który wygrał bieg na 5 kilometrów. Jego klubowa koleżanka Agnieszka Filipowska zwyciężyła wśród juniorek, a siódme miejsce w tej samej kategorii zajęła Monika Filipowska.

Pozostałe wyniki z biegu w Lipnikach: 10 kilometrów: 2. Sylwester Dudek w kategorii do 50 lat; 500 metrów, III - IV klasa szkoły podstawowej: 3. Olga Bernaciak; 500 metrów, V-VI klasa szkoły podstawowej: 5. Wiktoria Majecka; 1000 metrów, gimnazjum: 5. Maja Dyoniziak.