Bardzo dobre starty zawodników Gryfu Rytwiany

/dor/
Arkadiusz Kwiatkowski z Gryfu Rytwiany wygrał bieg juniorów na 2000 metrów z przeszkodami w Warszawie. Dorota Kułaga
Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Gryf Rytwiany na kilku ostatnich zawodach.

Młodzicy udanie wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Krakowa w lekkiej atletyce. Trójka podopiecznych Jacka Więckowskiego ustanowiła tam swoje rekordy życiowe. Michał Linowski zajął trzecie miejsce w biegu na 600 metrów, uzyskując bardzo dobry wynik - 1:29,27 sekundy, dający mu jednocześnie trzecią klasę sportową. Na swoim koronnym dystansie 300 metrów przez płotki, brązowy medal wywalczyła Karolina Linowska, uzyskując wynik 48,74 sekundy, również dający trzecią klasę sportową. W pchnięciu kulą Monika Eliasz uzyskała 10,04 metra, co dało jej srebrny medal.

- W przypadku Karoliny i Moniki są to obecnie najlepsze rezultaty w kategorii młodzika w naszym województwie, wynik Michała jest drugi w wojewódzkich tabelach chłopców w tej kategorii wiekowej. To są dobre prognostyki przed wrześniowymi mistrzostwami regionu, gdzie młodzicy powalczą o przepustki na Mały Memoriał Janusz Kusocińskiego - powiedział trener Jacek Więckowski.

Nie zawiedli również juniorzy młodsi. Daria Nurkiewicz zajęła czwarte miejsce z wynikiem 29:32,97 sekundy w chodzie na 5000 metrów podczas Mistrzostw Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach, a Arkadiusz Kwiatkowski z czasem 6:25,91 sekundy pewnie wygrał bieg na 2000 metrów z przeszkodami podczas Mistrzostw Warszawy juniorów i juniorów młodszych. Oboje tym samym wypełnili minima i zapewnili sobie start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w dniach 26-28 lipca odbędzie się w Łodzi.