Bardzo dobry występ tenisistów Gemika Kielce na Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych

/dor/
W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie. Rywalizowali w nich zawodnicy z piętnastu klubów. Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele Gemika Kielce.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Gemik reprezentowało 12 tenisistów. -Spisali się bardzo dobrze. Najlepiej wypadli w najmłodszej kategorii wiekowej do 8 lat, która była rozgrywana w formule minitenis. Rywalizujący w niej Aleks Kosak zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Uczniowskich Klubów Sportowych - z zadowoleniem mówiła nam Magdalena Lelonek, szkoląca zawodników Gemika.

Blisko tytułu mistrzowskiego była też startująca w najstarszej grupie (do 14 lat) Magdalena Stępnik, która uległa dopiero w finale 6:7, 5:7 Justynie Baran z UKS Czarna. Ostatecznie zawodnicy Gemika zdobyli osiem medali i uplasowali się na trzecim miejscu w Polsce w klasyfikacji generalnej Uczniowskich Klubów Sportowych

Wyniki tenisistów Gemika: do 8 lat, chłopcy: 1. Aleks Kosak, 2. Wojciech Sutowicz , 3. Maksym Kosak; do 8 lat, dziewczęta: 2. Milena Domagała, 3. Julia Skrzyniarz; do 10 lat, chłopcy: 5. Michał Podsiadło; do 12 lat, chłopcy, gra podwójna: 3. Piotr Gawęcki; do 14 lat, dziewczęta: 2. Magdalena Stępnik, 5. Aleksandra Wróbel; do 14 lat, dziewczęta, gra podwójna: 3. Magdalena Stępnik/Aleksandra Wróbel.
Ponadto MUKS Gemik na mistrzostwach reprezentowali: Aleksandra Bator, Jakub Pawelec i Michał Pożoga.