Bardzo dobry występ zawodników z Brodów w międzynarodowych zawodach

/dor/
Od lewej: Magdalena Kuza, Donata Żelazowska i Renata Kuza po zawodach w Zamościu.
Zawodnicy z gminy Brody wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Rzutowych Puchar Roztocza 2017 w Zamościu. Wędkarze należący do Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach oraz Wędkarskiego Klubu Sportowego „Kiełb” Brody wystąpili w składzie: Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska, Natalia Zaczek, Magdalena Serafin i Aleksandra Serafin.

Były to pierwsze w tym roku zawody z cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski i Indywidualnego Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym.

Nasi zawodnicy w większości kategorii plasowali się na wysokich pozycjach. Aleksandra Serafin po raz pierwszy w życiu wygrała finał skisha muchowego, natomiast na trzecim miejscu znalazła się jej klubowa koleżanka Natalia. Finał skisha spinningowego zakończyła na 2 miejscu.

W trójboju spinningowym w kategorii juniorek zawodniczki z Brodów zajęły 2 miejsce - Aleksandra Serafin, 3 miejsce - Natalia Zaczek i na 5 miejscu uplasowała się Magdalena Serafin. W pięcioboju juniorek Magda zajęła 2 miejsce, na 4 miejscu znalazła się jej starsza siostra, a na 5 miejscu zmagania zakończyła Natalia Zaczek.

Donata Żelazowska w dwuboju multiplikatorowym zajęła 2 miejsce, przegrywając jedynie z najbardziej utytułowaną zawodniczką w Polsce - Magdaleną Kuzą. W kategorii seniorów w dwuboju multi pierwsze dwa miejsca przypadły naszym zawodnikom, tym razem po raz pierwszy w swojej karierze najwyższe miejsce na podium zajął Paweł Kita, potwierdzając swój wysoki poziom w tych konkurencjach (90/100 pkt.) i najdłuższa odległość zawodów 104,15. Na drugim miejscu uplasował się Jan Kita (85/100 pkt.) i druga odległość całych zawodów 102,20. Wyprzedził Janusza Paprzyckiego (aktualnego mistrza Polski).

Kolejne zawody odbędą się w dniach 19-21 maja w Chorzowie. Wyjazd na dotychczasowe zawody nie byłby możliwy bez wsparcia gminy Brody, Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach i Okręgu Kielce.