Bardzo ważna wygrana UMKS Kielce (zdjęcia)

Robert Felczak
S. Stachura
W meczu 21 kolejki drugiej ligi koszykarzy UMKS Kielce wygrał we własnej hali 97:84 z MKKS Zabrze.

Pojedynek pomiędzy drugą (UMKS) a trzecią drużyną był bardzo emocjonujący. Po dwóch kwartach prowadzili goście (46:51), którzy momentami osiągali przewagę wynoszącą nawet 15 punktów. O zwycięstwie kielczan zadecydowały ostatnie minuty meczu.

Tym samym gospodarze zrewanżowali się za wyjazdową porażkę z MKKS w listopadzie ubiegłego roku (74:93). A zarazem umocnili się na fotelu wicelidera grupy C. Było to 11 zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Kija przed własną publicznością, a 17 w tym sezonie.

W następnym spotkaniu, 7 marca kielczanie zagrają na wyjeździe z Pogonią Ruda Śląska.