Baros Orlicz Suchedniów wygrał decydujący mecz i walczy o awans do III ligi siatkarzy

Paweł Wełpa
Zawodnicy Barosa Orlicza Suchedniów wykorzystali atut własnej hali i pokonali rywali z Nowej Słupii Paweł Wełpa
Siatkarze zespołu Baros Orlicz Suchedniów wygrali trzeci, decydujący mecz o tym, kto awansuje do finału rozgrywek świętokrzyskiej IV ligi siatkówki. W poniedziałek pokonali u siebie Emeryka Nowa Słupia.

W półfinałowej batalii o mistrzostwo IV ligi siatkówki mężczyzn po dwóch meczach był remis 1:1. W decydującym spotkaniu rozegranym w Suchedniowie gospodarze wygrali 3:1 i to oni zagrają w finale. Tam czeka już na nich zespół Lerko Kielce, który pokonał Volley Jędrzejów.

W przeciwieństwie do pierwszego meczu tej serii, również rozegranego w Suchedniowie, w poniedziałek suchedniowianie zaczęli świetnie. W drugim secie gości nawiązali walkę, ale gospodarze zakończyli tę partię wynikiem 27:25.

W trzecim nastąpiło odwrócenie ról i ta partia zakończyła się wygraną gości. Czwarty set okazał się decydujący i gospodarze dość łatwo wygrali go do 18 i całe spotkanie 3:1.

Pierwszy mecz przeciw Lerko Kielce zostanie rozegrany we wtorek 28 lutego 2019 r. w Kielcach. Tu również gra się do dwóch zwycięstw. Wygrany z tej pary zostanie mistrzem IV ligi oraz awansuje bezpośrednio do III ligi. Przegrany będzie miał jeszcze szansę na awans, ale po walce w barażach z jednym z zespołów III ligi.

Baros Orlicz Suchedniów – Emeryk Nowa Słupia 3:1 (25:14, 27:25, 19:25, 25:18)