Baros Orlicz Suchedniów wygrał na inaugurację IV ligi siatkówki

Paweł Wełpa
Baros Orlicz Suchedniów stawia sobie za cel powrót do III ligi
Baros Orlicz Suchedniów stawia sobie za cel powrót do III ligi archiwum Baros Orlicz Suchedniów
Siatkarze zespołu Baros Orlicz Suchedniów w pierwszym meczu nowego sezonu pokonali we własnej hali KPS Nowiny 3:1. Drużyna stawia sobie za cel awans do III ligi.

Drużyna z Suchedniowa udanie zainaugurowała nowy sezon. Rywale napędzili stracha gospodarzom tylko w drugim secie, który wygrali po nieudanym pościgu suchedniowian. – Pierwszy set wygraliśmy do 21. Drugi zaczęliśmy bardzo słabo, bo nasi rywale mieli doskonały początek i objęli prowadzenie 6:0. Próbowaliśmy ich doskoczyć i udało nam się to w końcówce, gdzie zrobił się wynik po 23, ale niestety przegraliśmy ten set do 24. Trzeci set dla nas do 16. Odrzuciliśmy gości zagrywką i poszło to wszystko na naszą korzyść. W czwartym prowadziliśmy od początku, w końcówce było trochę rozluźnienia i siatkarze z Nowin niebezpiecznie się zbliżyli, ale ostatecznie wygraliśmy do 23. W efekcie cieszymy się ze zwycięstwa 3:1 – komentuje mecz trener Marek Działowski.

Najbardziej wartościowym graczem (MVP) został uznany Adrian Zatorski.

Po spadku z III ligi, siatkarze z Suchedniowa liczą na powrót do wyższej klasy rozgrywek. Ma im w tym pomóc finansowe wsparcie firmy Baros Macieja Glijera. To właśnie obecny sponsor inicjował sekcję siatkówki w suchedniowskim klubie 10 lat temu. – Uznałem, że po co mamy jeździć i oglądać czy grać w siatkówkę do innych miast, jak możemy to zrobić u nas – przypomniał Maciej Glijer.

Trener Marek Działowski zachęca chętnych do gry w swoim zespole. – Zapraszamy każdego, kto umie grać. Zachęcamy też młodzież. Apelujemy do szkół, aby podsyłali młodych rokujących siatkarzy – mówi.

Mecze Baros Orlicza rozgrywane będą zazwyczaj w poniedziałkowe wieczory w hali przy ul. Sportowej. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Baros Orlicz Suchedniów – KPS Nowiny 3:1 (25:21, 24:26, 25:16, 25:23)

Orlicz: Adamczyk, Dudek, Działowski, Garbala, Gołąb, Makuch, Marszałek, Zatorski, Zieliński, Dróżdż
Nowiny: Mirosław Matuszewski, Kowalski, Maj, Zachariasz, Mateusz Matuszewski, Dutkiewicz, Basiak, Sarna, Pięta, Wijas.