Baros Orlicz Suchedniów wykonał pierwszy krok na drodze do awansu do III ligi siatkówki

Paweł Wełpa
Baros Orlicz Suchedniów wykonał pierwszy, mały krok na drodze do powrotu w szeregi trzecioligowców Paweł Wełpa
Czwartoligowi siatkarze Barosa Orlicza Suchedniów rozegrali pierwszy mecz pierwszej rundy play-off w siatkówce mężczyzn o awans do III ligi. Choć suchedniowianie wygrali, to napędzili stracha swoim kibicom na początku meczu.

Zespół Barosa Orlicza Suchedniów zdecydowanie wygrał swoją grupę w świętokrzyskiej IV lidze siatkówki mężczyzn, ale, aby zdobyć awans do wyższej klasy, trzeba rozegrać więcej meczów. Pierwszym etapem jest rywalizacja z drugim zespołem drugiej grupy, który okazał się Emeryk Nowa Słupia.

Poniedziałkowy mecz rozpoczął się źle dla gospodarzy. Goście całkowicie zdominowali sytuację na boisku. Prowadzili 10:2, 20:9, a ostatecznie wygrali pierwszego seta 25:13. – Jest w tym też moja wina. Zmieniłem ustawienie i pomyliłem numery na kartce dla sędziego i już nie można było tego skorygować. Mieliśmy też problem z przyjęciem, a myślę, że i presja ze strony kibiców zrobiła swoje. Wszyscy liczą, że wygramy ligę i zdobędziemy awans – tłumaczył trener zespołu Marek Działowski.

W drugim secie role się odwróciły i to Baros Orlicz zdominował Emeryka, wygrywając seta do 12. Pozostałe dwie partie były już bardziej wyrównane, ale obie zakończyły się wygraną gospodarzy, co dało w meczu wynik 3:1. – Rywale to zespół młody, ambitny, fajnie sobie radzili na boisku, ale jak się skoncentrujemy to jesteśmy w stanie ich ograć – powiedział trener suchedniowian.

W fazie play-off gra się do dwóch zwycięstw i teraz przed oboma zespołami mecz w Nowej Słupi, który odbędzie się 12 lutego. Ewentualny trzeci, rozstrzygający pojedynek odbędzie się w Suchedniowie.

Zwycięzca tej pary zagra ze zwycięzcą pary Lerko Kielce – Volley Suchedniów. Zwycięzca finałowej serii play-off zagra w przyszłym sezonie w III lidze, a przegrany będzie miał jeszcze szansę się tam dostać poprzez baraże z jednym z zespołów III ligi.

Baros Orlicz Suchedniów – Emeryk Nowa Słupia 3:1 (13:25, 25:12, 25:22, 25:20)

Baros Orlicz: Garbala, Dudek, Zatorski, Zieliński, Adamczyk, Makuch, Marszałek, Dróżdż
Emeryk: Linek, Pocheć, Kuropatwa, T. Binkowski, D. Binkowski, Sitek, Nadolski, Prasałek, M. Kozłowski, K. Kozłowski, Grzesik