Bartłomiej Malec i Patryk Lampart zwycięzcami Grand Prix Staszowa w siatkówce plażowej

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Uczestnicy turnieju finałowego Grand Prix Staszowa w siatkówce plażowej.
Uczestnicy turnieju finałowego Grand Prix Staszowa w siatkówce plażowej. fot.archiwum organizatora
W niedzielę na terenie rekreacyjnym "Zalewu nad Czarną", odbył się turniej finałowy Grand Prix Staszowa w siatkówce plażowej. W rozgrywkach zwyciężył duet Bartłomiej Malec z Warki i Patryk Lampart z Połańca.

Wiesław Grosicki, organizator turnieju:

- Było to pierwsze Grand Prix Staszowa. Planujemy w przyszłym roku zorganizować kolejne. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, ponieważ występowali w nich zawodnicy z PlusLigi, a także siatkarze, który mają za sobą starty w mistrzostwach Europy oraz młodzieżowych mistrzostw Polski juniorów. Zawody zakończyły się dużą niespodzianką, ponieważ para Damian Błaszczyk i Karol Leks, którzy dwukrotnie zwyciężali w turniejach eliminacyjnych, w finałach zajęli dopiero trzecie miejsce. Okazało się, że formuła grand prix jest o wiele lepsza, niż rozgrywanie jednego turnieju.

W finałowym rozgrywkach udział wzięło 12 najlepszych par, które zostały wyłonione w trzech turniejach eliminacyjnych. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy między innymi z: Kielc, Buska-Zdroju, Pińczowa, Krakowa, Warki, Połańca, Rytwian, Bielin oraz miejscowi siatkarze ze Staszowa.

Jednymi z faworytów zawodów, była staszowska para Karol Leks i Damian Błaszczyk, który zwyciężyli dwa, z trzech turniejów eliminacyjnych.

W pierwszym półfinale do rywalizacji przystąpili Damian Błaszczyk i Karol Leks (Staszów) oraz Bartłomiej Malec i Patryk Lampart (Warka/Połaniec). Mecz zwyciężyli goście 2:0 (15:9, 15:13). Drużynie ze Staszowa pozostała rywalizacja o trzecie miejsce. W drugim półfinale zagrali Karol Chodyna i Kamil Ślusarczyk (Staszów/Kraków) i Paweł Kamiński i Jacek Kempkiewicz (Pińczów). Duet Kamil Ślusarczyk ze Staszowa w składzie, zwyciężył 2:0 (15:10, 15:12).

W meczu o trzecie ze wzglądu na padający deszcz rozegrany został tylko jeden set. Górą okazała się w nim staszowska para Damian Błaszczyk i Karol Leks, którzy pokonali duet z Pińczowa Pawła Kamińskiego i Jacka Kempkiewicz 21:16.

W finale spotkały się pary, które nie wygrały żadnego turnieju eliminacyjnego, Karol Chodyna i Kamil Ślusarczyk oraz Bartłomiej Malec i Patryk Lampart. Zwycięstwo w Grand Prix Staszowa wywalczył duet Malec/Lampart, który zwyciężył 2:0 (15:12, 15:11). Warto podkreślić, że Patryk Lampart obecnie trenuje w Kielcach z przygotowującym się do startu w PlusLidze mężczyzn nowym zespołem, który ma zająć w rozgrywkach miejsce Farta Kielce. Szkoleniowcem nowej drużyny jest Dariusz Daszkiewicz.

Organizatorami zawodów byli: IUKS Integro Staszów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji ze Staszowa przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Staszów. Patronat medialny nad turniejem sprawowała redakcja "Echa Dnia".

Klasyfikacja końcowa Grand Prix Staszowa: 1. Bartłomiej Malec/Patryk Lampart (Warka/Połaniec), 2. Karol Chodyna/Kamil Ślusarczyk (Staszów/Kraków), 3. Damian Błaszczyk/Karol Leks (Staszów), 4. Paweł Kamiński/Jacek Kempkiewicz (Pińczów), 5-6. Łukasz Cudziło/Piotr Kołodziejczyk (Kielce), Hubert Mogielski/Igor Parszowski (Kielce), 7-8. Kamil Durnaś/Paweł Rajkiewicz (Busko-Zdrój), Jacek Myślak/Grzegorz Stawecki (Połaniec), 9-12. Tomasz Głód/Patryk Grosicki (Staszów), Łukasz Linowski/Mateusz Miśkiewicz (Rytwiany), Krzysztof Rasała/Bogdan Rogoziński (Staszów), Daniel Skrzyniarz/Marcin Tomak (Bieliny).