Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Barwna Palmowa Niedziela w Strawczynie w niezwykłej oprawie (zdjęcia)

Danuta Parol
Nagrodzone i wyróżnione palmy.
Nagrodzone i wyróżnione palmy. Łukasz Zarzycki
Niedziela Palmowa w Strawczynie miała niezwykłą scenerię. Na placu przed kościołem parafialnym w Strawczynku pojawili się uczestnicy konkursu na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną.
Niedziela Palmowa w Strawczynie

Niedziela Palmowa w Strawczynie

- Cieszę się, że konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem - wyznaje jego organizatorka Agnieszka Prędota - Grad, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strawczynku. - To podtrzymuje tradycję ludową, integruje środowisko, a także rozwija fantazję i pomysłowość w ozdabianiu palm wielkanocnych - dodaje.

Barwne, różnej wielkości palmy wzbudziły szczery podziw licznie przybyłych mieszkańców. Były nagrody i wyróżnienia dla wykonawców najlepiej wykonanych palm. Palmę długości 6 metrów 11 centymetrów wykonały panie ze Stowarzyszenia Przyszłość ze Strawczynka i tym samym zdobyły pierwsze miejsce. Wyróżniono palmę długości czterech metrów przygotowaną przez Patrycję Zielińską, Maję Kubicką i Jakuba Gosa - uczniów czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Strawczynie. Przygotowywali ją cały tydzień i cieszą się, że zdobyła uznanie.

W kategorii najpiękniejszych pierwsze miejsce zdobyła palma wykonana przez szkolne koło Caritas z Rudy Strawczyńskiej, ponadto wyróżniono palmę przygotowaną przez Agnieszkę Pilarską z Huciska i jej córkę sześcioletnią Wiktorię. - Przygotowania trwały tydzień, Wiktoria dobierała kolory bibułek, wykonywała kwiatki, w sobotę składałyśmy palmę - opowiada pani Agnieszka. Drugie wyróżnienie zdobyła palma zrobiona przez Dorotę Surmę i Justynę Sagan- instruktorki kultury ze Strawczyna.

Prezentacji wyróżnionych palm towarzyszyła niezwykła sceneria nawiązująca do tradycji Palmowej Niedzieli. Na placu pojawili się członkowie szkolnego koła Caritas i grupy teatralnej z Rudy Strawczyńskiej przebrani za Rzymian. Największe emocje wśród najmłodszych wywołało pojawienie się osiołka symbolizującego wjazd Jezusa do Jerozolimy. Po poświęceniu palm przez księdza proboszcza Tadeusza Szota przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej barwny pochód przeszedł do kościoła na uroczystą mszę świętą.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu KIELECKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie