Beach soccer. Sparta Daleszyce w Gdańsku została mistrzem Polski w piłce nożnej plażowej kobiet. Oto nasze mistrzynie. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Sparta Daleszyce po raz drugi w historii zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Beach Soccera
Sparta Daleszyce po raz drugi w historii zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Beach Soccera Marcin Wengorski/Energa Stadion Letni Gdańsk/Organizator
Uczniowski Klub Sportowy Sparta Daleszyce po raz drugi w historii zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Beach Soccera, które odbyły się w Gdańsku. Trenerem najlepszej w naszym kraju drużyny w piłce nożnej plażowej kobiet jest Marcin Wengorski z Daleszyc.

Sparta Daleszyce mistrzem Polski w piłce nożnej plażowej kobiet

Udział w finale mistrzostw Polski zapewniało przejście wszystkich etapów. Pierwszy etap to były rozgrywki Pucharu Polski w Gdańsku w dniach 8-10 czerwca. Sparta zajęła trzecie miejsce i awansowała do kwalifikacji do Mistrzostw Polski - do tego etapu zakwalifikowało się 12 drużyn.

Zobacz zdjęcia mistrzyń Polski

Drugi etap to były kwalifikacje do mistrzostw Polski, które zostały rozegrane w Gdańsku w dniach 14-16 lipca. Zespół z Daleszyc zajął drugie miejsce w grupie B i uzyskał awans do finału mistrzostw Polski - zakwalifikowało się 8 drużyn.

Trzeci etap to był finał mistrzostw Polski w Gdańsku w dniach 3-5 sierpnia. Sparta zajęła pierwsze miejsce i zdobyła tytuł mistrza Polski w Beach Soccerze - piłce nożnej plażowej kobiet.

-Po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Beach Soccera zagraliśmy w 2014 roku i zajęliśmy ósme miejsce. Rok później zdobyliśmy pierwsze mistrzostwo Polski i osiem lat czekaliśmy na powtórzenie tego sukcesu. Zmieniła się kadra zespołu, pracowaliśmy i dało to efekty. To był bardzo dobry występ naszego zespołu, a rywalizacja była na wysokim poziomie. W ciągu tych wszystkich etapów grały u nas Szwedka, Niemka, Szwajcarka, a w finałach dwie Angielki. W innych zespołach też występowały zawodniczki z zagranicy, między innymi z Brazylii - mówił nam Marcin Wengorski, trener Sparty Daleszyce.

Dumny z sukcesu Sparty jest burmistrz Daleszyc Dariusz Meresiński.

-Wielki podziw i szacunek dla dziewczyn. Rok temu zajęły trzecie miejsce i plan był taki, żeby w tym się zrewanżować i wygrać. Ciężko pracowały, do tego doszła duża determinacja, pełna mobilizacja i udało się ten sukces osiągnąć. Wielka radość moja i mieszkańców Daleszyc, że mamy tak wspaniałą drużynę

- powiedział Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc.