Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą szukać leku na raka. Młodzi ludzie skazani na sukces

red
Potrójni laureaci (od lewej) : Damian Ślusarczyk ze Skarżyska, Honorata Majder z Kielc, Aleksandra Gil z Rudy Malenieckiej,  Mateusz Wójcik z Kielc, Wojciech Marzec z  Szewny.
Potrójni laureaci (od lewej) : Damian Ślusarczyk ze Skarżyska, Honorata Majder z Kielc, Aleksandra Gil z Rudy Malenieckiej, Mateusz Wójcik z Kielc, Wojciech Marzec z Szewny.
Aleksandra Gil z Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej, Honorata Majder z Katolickiego Gimnazjum świętego Stanisława Kostki w Kielcach, Wojciech Marzec z Gimnazjum w Szewnie, Damian Ślusarczyk z Gimnazjum numer 1 w Skarżysku – Kamiennej i Mateusz Wójcik z Gimnazjum świętej Jadwigi Królowej w Kielcach to gimnazjalni geniusze. Wszyscy zdobyli po trzy tytuły laureata w Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych, a warto wyjaśnić, że już zdobycie tytułu z jednego przedmiotu jest olbrzymim zaszczytem i zwalnia ucznia ze zdawania części egzaminu gimnazjalnego.

Mateusz chce pomóc w leczeniu nowotworów
Mateusz Wójcik jest laureatem z matematyki, fizyki i języka niemieckiego. Przyznaje, że łatwo nie było. - Nauka zajmuje mi niestety sporo czasu. Kiedy mam już go trochę, wówczas spotykam się z kolegami, czasem na pizzy, czasem w kinie. Wiosną i latem w weekendy lubię wyskoczyć z dziadkami i rodzicami na działkę, odetchnąć świeżym powietrzem i pospacerować z psem maltańczykiem. W wolnym czasie gram na pianinie i fotografuję. Interesuję się także grafiką komputerową. Lubię poznawać nowe miejsca i zawsze chętnie wybieram się w podróż, kiedy tylko nadarzy się okazja - mówi Mateusz.

Zdradza, że chciałby realizować swoje zainteresowania w dziedzinie chemii; w ubiegłym roku także był laureatem z tego przedmiotu. - Zamierzam spróbować swych sił w olimpiadzie chemicznej w liceum. Obecnie uczestniczę w projekcie dotyczącym chemii, matematyki i środowiska organizowanym przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Moim marzeniem jest przyczynić się do postępu w leczeniu chorób nowotworowych - wyjaśnia Mateusz.
Jak na jego sukces zareagowała rodzina, znajomi? - Rodzina gorąco gratulowała mi sukcesu i cieszyła się z moich osiągnięć. Babcia była bardzo wzruszona i popłakała się, gdy dowiedziała się o moich wynikach. Sądzę, że zaskoczony nie będzie mój kuzyn Łukasz, student medycyny w Wojskowej Akademii Medycznej, który bardzo we mnie wierzył i jeszcze w ubiegłym roku przepowiadał mi dobry wynik w konkursach - uśmiecha się Mateusz.

Honorata jest szalona
Honorata Majder została laureatką konkursów z biologii, języka polskiego i matematyki. Dziewczyna wyjaśnia, że jej sukces jest wynikiem pracy, którą włożyła przez trzy lata nauki w gimnazjum. Poza szkołą i nauką interesuje się sportem. Trenuje karate.

- Sport to nieodłączna część mojego życia już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Niestety, podczas przygotowań do konkursów nie zawsze miałam czas, by ćwiczyć, lecz chociaż raz w tygodniu starałam się być na treningu, dzięki któremu mogłam się odstresować po długich godzinach nauki. Teraz wszystko powoli wraca do normy. Myślę, że bez treningów nie dałabym rady osiągnąć sukcesu i bardzo wszystkich do tego zachęcam. W wolnym czasie odwiedzam także tor kartingowy czy ściankę wspinaczkową. Lubię wyzwania i aktywne spędzanie czasu - zdradza Honorata. Wyjaśnia, że najbardziej szaloną rzeczą, jaką zrobiła w życiu, był skok z mostu na bungee. - Nie był to wprawdzie wysoki most, ani skok z głową w dół, lecz dla mnie jako dziesięciolatki było to niezwykłym przeżyciem - uśmiecha się gimnazjalistka.
Jakie ma plany na przyszłość? - W przyszłości chciałabym zostać lekarzem lub naukowcem. Myślę, że dzięki temu sukcesowi dostanę się do wymarzonego liceum. Nie zamierzam osiadać na laurach. Muszę przypominać sobie tę wiedzę, którą zdobyłam dzięki konkursom przedmiotowym, by osiągać sukcesy w liceum, co pozwoli mi na spełnienie moich marzeń i dobre wejście w dorosłe życie - mówi Hopnorata i zdradza, że w najbliższych dniach zamierza... wypocząć. - Święta Wielkanocne na pewno spędzę bardzo rodzinnie. Oczywiście, nie zabraknie malowania pisanek, jedzenia słodkości i żurku wielkanocnego, który w tym szczególnym czasie smakuje najlepiej. Myślę, że włączę się w przygotowania, ale przede wszystkim dobrze wypocznę. Jedyne nad czym będę się trudzić, to pomysł na oblanie jak największej ilości osób - żartuje gimnazjalistka.

Brawa dla Aleksandry, Wojtka i Damiana
Aleksandra Gil to dziewczyna niezwykle pogodna, uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Wielki sukces, jakim jest zdobycie tytułów laureatki z trzech przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego i geografii, zawdzięcza ogromnej ambicji i pracowitości. – Jestem poukładana, systematyczna i zdyscyplinowana – przyznaje gimnazjalistka. – Lubię się uczyć, ale także mieć czas wolny na jazdę na rolkach, na rowerze, pływanie czy zabawę z młodszą siostrą Izą. O czym marzy nasza potrójna laureatka? – O dalekich podróżach – mówi bez wahania. – Chciałabym pojechać na długo do Korei Południowej i Tajlandii. Tam najbardziej mnie ciągnie. Znam już na pamięć mapy tych krajów, wiem, jakie atrakcje turystyczne tam na mnie czekają - mówi Aleksandra.

Wojtek Marzec zyskał tytuł laureata w konkursach z matematyki, fizyki i historii. Najbardziej fascynuje go teatr- Staram się jak najczęściej jeździć na spektakle, oglądam teatr telewizji, czytam książki na ten temat. Świat teatru mnie oczarowuje - mówi Wojtek.

Nasza ostatnia wielka nadzieja to Damian Ślusarczyk z Gimnazjum numer 1 w Skarżysku -Kamiennej, który został laureatem konkursów przedmiotowych z biologii, chemii i matematyki. Co ciekawe, w jego klasie znalazło się jeszcze dwóch olimpijczyków, w tym jeden podwójny. Damian jak przyznaje, szczególnych zainteresowań nie ma, swoją przyszłość wiąże z kierunkami technicznymi, bo ma ścisły umysł. Lubi uczyć się języków obcych, angielskiego i niemieckiego. – Na szczęście nauka przychodzi mi łatwo – mówi.

Na start w naukowych konkursach zdecydował się w konkretnym celu. – Chciałem sobie w ten sposób utorować drogę do dostania się do liceum imienia Śniadeckiego w Kielcach. Poza tym bycie laureatem zwalnia z części egzaminów gimnazjalnych, będzie mniej stresu. Taka była strategia – wyjaśnia

Potrójni laureaci

  • Aleksandra Gil – Gimnazjum imienia Staffa w Rudzie Malenieckiej
  • Honorata Majder – Gimnazjum świętego Stanisława Kostki w Kielcach
  • Wojciech Marzec – Gimnazjum w Szew-nie koło Ostrowca Świętokrzyskiego
  • Damian Ślusarczyk – Gimnazjum numer 1 w Skarżysku-Kamiennej
  • Mateusz Wójcik – Gimnazjum świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.

Podwójni laureaci

  • Aleksandra Bochnacka – Pierwsze Dwujęzyczne Gimnazjum w Kielcach
  • Klaudia Borycka, Magdalena Czekaj, Konrad Flis, Agata Tomaszewska – Gimnazjum w Bielinach
  • Aleksandra Czupryna – Gimnazjum numer 2 w Busku,
  • Julia Dobrowolska, Maja Kwiatek – Gimnazjum numer 10 w Kielcach
  • Emilia Fołta, Małgorzata Tomporowska – Gimnazjum numer 1 w Staszowie
  • Wojciech Gajda – Gimnazjum numer 1 w Skarżysku-Kamiennej
  • Klaudia Hodur, Michał Jantarski, Weronika Krajna, Jakub Palacz, Andrzej Starzyk – Gimnazjum imienia świętej Jadwigi w Kielcach
  • Marcin Jabłko – Gimnazjum imienia Kostki w Kielcach
  • Weronika Jagiełło – Gimnazjum w Chybicach
  • Agnieszka Jezierska – Niepubliczne Gimnazjum imienia Konarskiego w Ostrowcu
  • Dominika Kapusta – Gimnazjum w Oleśnicy
  • Patrycja Kurczyna, Magdalena Kwiecień – Gimnazjum numer 2 w Pińczowie
  • Jakub Maksim – Katolickie Gimnazjum w Sandomierzu
  • Dominika Mazur – Gimnazjum numer 2 w Sandomierzu
  • Julian Przemyski – Gimnazjum numer 1 w Starachowicach
  • Radosław Robakowski – Gimnazjum Integracyjne w Kielcach
  • Weronika Sapieja – Gimnazjum w Rogowie
  • Sebastian Spyrzewski, Gimnazjum w Dwikozach
  • Joel Szrek – Gimnazjum numer 23 w Kielcach
  • Julia Szybka – Gimnazjum numer 1 w Busku-Zdroju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie