Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą walczyć z hejtem w świętokrzyskich szkołach. Wojewoda tworzy nową kampanię #świętokrzyskieniehejtuje

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
Rusza kampania #świętokrzyskieniehejtuje. Akcja ma za zadanie zwrócić uwagę na problem hejtu, który coraz częściej dotyka tych najmłodszych mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podkreśla, że trzeba się temu przeciwstawić i dać do myślenia zarówno tym, którzy posługują się hejtem, jak i tym, którzy padli jego ofiarą.

Planowana na jesień tego roku kampania wojewody #świętokrzyskieniehejtuje to przede wszystkim odpowiedź na nasilającą się falę hejtu we współczesnym świecie, zarówno wirtualnym, jak i tym rzeczywistym. – Zjawisko hejtu jest więcej niż powszechne: jest ono nagminne, codzienne. Nam, dorosłym, łatwiej jest z nim walczyć, bo w życiu widzieliśmy już dużo, ale dla młodzieży często są to sytuacje tragiczne. Rany na zewnątrz się pogoją, nawet po manifestacji bezsilności, jakim jest targnięcie się na swoje życie, gdy młodzi ludzie dochodzą do granicy desperacji. Gorsze są te rany w środku, bo ich nie widzimy. Róbmy wszystko, by hejtu w przestrzeni było jak najmniej – mówił Zbigniew Koniusz.

Planowana kampania to między innymi spot filmowy, który będzie miał premierę 20 września. Reżyserem spotu jest Aleksandra Niemczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia, natomiast operatorem – Karol Łakomiec, który współpracuje ze znanymi w kraju muzykami, tworzy filmy krótkometrażowe, fabularne czy reklamy. W tej produkcji zobaczymy głównie aktorów z Teatru im. Stefana Żeromskiego, między innymi Anna Antoniewicz, Ewelina Gronowska, Wojciech Niemczyk i Andrzej Plata oraz dwoje młodych ludzi, którzy doświadczyli hejtu we własnym życiu. - Byłem na planie podczas nagrywania spotu i wiem, że będzie mocny. Czekamy z niecierpliwością na jego premierę – mówi wojewoda.

Poza przygotowywanym filmowym spotem będzie także akcja bilboardowa czy konferencje tematyczne. Zaangażowani zostaną dyrektorzy i nauczyciele ze szkół. W placówkach staną specjalne ścianki z napisami typu: „jesteś dobry”, „lubię cię” i tym podobne. Młodzież będzie mogła robić sobie na ich tle selfie i wrzucać do sieci. – Liczę na to, że dotrzemy do wyobraźni osób tworzących hejt, bo wtedy mamy szansę na odniesienie sukcesu. Kampania ma pokazać dwie rzeczy: uzmysłowić ludziom czyniącym hejt, że to co robią, jest złe, a z drugiej strony – dotrzeć do tych, którzy cierpią z powodu hejtu i powiedzieć im: nie jesteście sami, są życzliwe osoby czy instytucje, które wam pomogą – podkreślił Zbigniew Koniusz.

Ostatnie badania wskazują, że co czwarty użytkownik Internetu doświadcza hejtu przez agresję słowną, poniżanie, szykanowanie, ośmieszanie czy obraźliwe memy. Podejmowane działania i materiały edukacyjno-informacyjne, realizowane w ramach kampanii #świętokrzyskieniehejtuje, mają zwiększyć świadomość społeczną tego niezwykle groźnego zjawiska, które bywa tragiczne w skutkach.

Partnerami kampanii Wojewody Świętokrzyskiego są: kieleckie Stowarzyszenie Sztuka Łączenia i Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie