MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie, będzie się działo. Pińczowska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stroi instrumenty

KW
Katarzyna Wojniak prezentuje niektóre gadżety przeznaczone na pińczowski finał Wielkiej Orkiestry.
Katarzyna Wojniak prezentuje niektóre gadżety przeznaczone na pińczowski finał Wielkiej Orkiestry.
Już tylko dni dzielą nas od Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pińczowski sztab stroi instrumenty, przygotowuje licytację i wierzy, że znów gorące serca mieszkańców naszego powiatu zagrają pięknie dla chorych dzieci.

Przygotowania do 27. Finału idą pełną parą. Przypominamy, że w tym roku gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Po raz kolejny zagramy w Pińczowie.

- Wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać w wielu miejscach już od rana, ale wszelkie imprezy towarzyszące temu wydarzeniu rozpoczną się w hali widowiskowo-sportowej Powiatowego Ośrodka Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Pińczowie – mówi Iwona Senderowska, dyrektorka Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. – Startujemy po godzinie 12. Startujemy dosłownie, bo o tej właśnie godzinie rozpocznie się bieg organizowany przez dwa pińczowskie stowarzyszenia: Biegnę, ale dokąd BAD i 5 Sów Run Team Pińczów. Trasa tego biegu będzie liczyła 3,5 kilometra, ale jeśli ktoś woli mniej forsowną formę aktywności, zapraszamy na marsz nordic walking. Tego dnia aktywność fizyczna nie ograniczy się tylko do biegu i marszu. O godzinie 14 na rozgrzewkę przed tym, co będzie się działo później, zaprasza Agata Zgrzebnicka, kóra wszystkich chętnych zaprasza na zumbę.

O tej samej godzinie w hali widowiskowo-sportowej ruszy orkiestrowa siłownia. Tego dnia za datek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy każdy będzie mógł skorzystać z wielu specjalistycznych urządzeń, które zostaną przygotowane specjalnie na finał orkiestry. Ćwiczący będą mogli nie tylko zadbać o swoją kondycję, ale i „podglądać”, co ciekawego dzieje się w hali.
A tam atrakcji nie zabraknie dla nikogo. No bo któż oparłby się smakołykom przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu, które już wielokrotnie dawały dowód, że potrafią przygotować dania smaczne i kuszące swoim wyglądem.
Orkiestrowe granie to w Pińczowie koalicja wielu ludzi, organizacji i stowarzyszeń. Razem z nami będą w tym roku między innymi Klub Twórczego Rodzica i Przedszkole Świetlik

- Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziców z dziećmi. Atrakcji na pewno nie zabraknie dla nikogo – mówi Iwona Senderowska. – Wiele atrakcji czeka na scenie: wystąpią między innymi kółka działające przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury; taneczne, wokalne, akrobatyczne. Będzie się działo, czeka mnóstwo atrakcji.
Orkiestrowe granie tworzy wielka koalicja. Przyłącza się do niej coraz więcej osób i organizacji: grupa sportowa Biegnę, ale dokąd?, 5 Sów Run Team Pińczów, Krewcy Ponidzianie, Pełczyszczanie, Swoje Chłopy, Klub Wodny Kon-Tiki, Maciej Kmita, wokaliści Studia Piosenki Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, kółka taneczne i grupa akrobatyki, Agata Zgrzebnicka, Signum Polonicum, koła gospodyń wiejskich...

Przyłączyć się może każdy. I to dosłownie. Wystarczy wyjść na cenę i zaśpiewać dla wielkiej orkiestry.
Ale orkiestra to także wolontariusze, którzy rusza z puszkami na ulice naszych miast i wsi. – Wszystko zależy od pogody, ale myślę, że 72 naszych wolontariuszy wyruszy około godziny 8. Razem z nami grają szkoły podstawowe numer 1 i 2 w Pińczowie oraz pińczowscy licealiści – mówi Wojciech Wojtaś, szef sztabu. – Chcę podkreślić, że gra znami nie tylko Pińczów. Z puszkami ruszą w niedzielę, 13 stycznia także wolontariusze w takich miejscowościach, jak Bogucice, Zagość, Gacki czy Kije. To nasz kolejny wielki finał i wierzymy, że znówprzyniesie doskonałe efekty.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referen-cyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie