Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie gaz w Miedzianej Górze, to już pewne

ATA
Jest szansa na rychłe rozpoczęcie budowy w gminie Miedziana Góra sieci gazowej średniego ciśnienia. Do końca marca wśród mieszkańców zbierane będą ankiety w tej sprawie. Zainteresowanie jest bardzo duże.

-Jestem przekonany, że inwestycja gazownicza nabierze tempa, tego oczekuje społeczność naszej gminy – mówił wójt Miedzianej Góry - Zdzisław Wrzałka, podczas spotkania z mieszkańcami, poświęconego budowie sieci gazowniczej.

Przypomnijmy, że na początku lutego pomiędzy gminą Miedziana Góra a Zakładem Gazowniczym został podpisany list intencyjny w sprawie możliwości budowy odcinka dystrybucyjnej sieci gazowej średniego ciśnienia. Stanowi on podstawę rozpoczęcia prac analitycznych i projektowych gazociągu. Pierwszy etap– zbieranie ankiet – jest już na finiszu.

- Do końca marca zbierane będą ankiety, a po ich dostarczeniu do Zakładu Gazowniczego i analizie, przedstawimy władzom Miedzianej Góry do uzgodnienia koncepcję techniczną zasilenia ulic w gaz – tłumaczył podczas spotkania Zbigniew Chutnik, kierownik działu rozwoju i obsługi klienta w Zakładzie Gazowniczym w Kielcach.

Planowana sieć gazowa ma przebiegać wzdłuż fragmentu ulicy Łódzkiej, następnie skręcać w ulicę Łazy, obejmie ona również ulice: Skalistą, Herby i Ławęczną i spięta będzie w układzie pierścieniowym z ulicą Górniczą.

Jak podkreślił Zbigniew Chutnik, w kwietniu planowane jest wydanie warunków podłączenia do sieci gazowej oraz zawieranie umów z poszczególnymi odbiorcami. Od tego momentu rozpoczną się prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej. Za dwa lata sieć powinny być gotowa.

- Zachęcam mieszkańców do składania ankiet, zależy nam na tym, by inwestycja objęła jak największą liczbę domów. Mamy zielone światło dla budowy sieci gazowej w gminie i musimy to wykorzystać – mówi wójt Wrzałka.

Mieszkańcy dopytywali przedstawicieli Zakładu Gazowniczego o koszty, jakie będą musieli ponieść w związku z budową sieci. Jak poinformował Zbigniew Chutnik zapłacą oni za przyłączenie od głównej nitki sieci do linii ogrodzenia lub ściany budynku. Jest to kwota 2160 zł za pierwsze 15 metrów i 77,12 zł za każdy następny metr. Po stronie odbiorców gazu są również koszty związane z zaprojektowaniem i wybudowaniem instalacji gazowej w ziemi i w budynku, uzyskaniem opinii kominiarskiej, zakupu lub wymiany urządzeń gazowych oraz nabycia mapy do celów projektowych.

foto - Wójt Zdzisław Wrzałka jest przekonany, że inwestycja gazownicza nabierze tempa. od prawej - sołtys Wiesław Tokar, przewodniczący Rady Gminy - Bogusław Sobczyk, wójt Zdzisław Wrzałka, senator Krzysztof Słoń, dyrektor Zakładu Gazowniczego w Kielcach - Radosław Słoniewski oraz kierownik działu rozwoju i obsługi klienta – Zbigniew Chutnik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie