Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie przebudowa ważnych dróg w Kielcach. Wypowiedz się

ATA
Miasto szykuje się do przebudowy ulic Domaszowskiej i Żniwnej oraz skrzyżowania alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i Solidarności. Przygotowało dwa warianty, mieszkańcy mogą się wypowiedzieć, który z nich będzie lepszy.

Przebudowa obejmie istniejące jezdnię ulicy Domaszowskiej wraz ze skrzyżowaniami, od Solidarności do Poleskiej a także fragmentem Żniwnej. Trasa pozostanie jednojezdniowa, z wyjątkiem krótkiego odcinka, między aleją Solidarności a ulicą Wiejską. Przygotowane przez projektantów dwa warianty przebudowy różnią się tylko usytuowanie tras dla rowerzystów.

W obu wariantach na skrzyżowaniu Solidarności, Domaszowskiej i Tysiąclecia Państwa Polskiego powstanie wyspa centralna. – Jego kształt determinuje to, że aleja Solidarności jest bardzo obciążona ruchem, a to skrzyżowanie musi przepuścić od 4 do 7 tysięcy samochodów na godzinę. Będzie ono wyglądać bardzo podobnie do tego przy Sandomierskiej i Solidarności – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. -Drugie rondo, małe, jednopasowe powstanie na skrzyżowaniu Domaszowskiej, Wiejskiej i Górnej. Będzie miało kształt owalny. Zwykle okrągłe rondo jednopasowe zaprojektowano także na skrzyżowaniu Poleskiej i Żniwnej.

Na całej trasie powstanie trasa rowerowa, projektanci przygotowali dwa warianty. – Proponujemy wydzielenie ścieżki na jezdni, po obu jej stronach, tak jest w pierwszym wariancie. Druga propozycja to wybudowanie ciągu pieszo rowerowego poza jezdnią. W tej wersji cała ulica zajmie mniej miejsca- dodaje.

Inwestycja koliduje z zabudową. Do rozebrania są dwa domy mieszkalne przy ulicy Domaszowskiej i Górnej oraz 9 garaży znajdujących się w ich pobliżu oraz po przeciwnej stronie.

Przebudowa tej trasy to inwestycja wyczekiwana przez kierowców, przede wszystkim studentów i pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, bo ulicą Domaszowską prowadzi najkrótsza droga do kampusu uczelni.
Inwestycja ma być realizowana w latach 2019-20. Koszty szacowane są na 16 milinów złotych, z tego Unia Europejska pokryje 85 procent kosztów.

Konsultacje społeczne potrwają do 27 września. Materiały dostępne są w Miejskim Zarządzie Dróg oraz na platformie „Idea Kielce” – Konsultacje Społeczne (www.konsultacje.kielce.eu). Można się też spotkać z autorami opracowania, 12 i 13 września oraz 19 i 20 września w godzinach 14 – 16 w Miejskim Zarządzie Dróg.

Uwagi i opinie dotyczące przedsięwzięcia można przesyłać w formie pisemnej pocztą lub faxem na adres:

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach
ul. Prendowskiej 7, 25-395 Kielce

fax. (041) 34 02 830, e-mail na adres:[email protected] albo elektronicznie na stronie: www.konsultacje.kielce.eu

Z konsultacji zostanie sporządzony raport. Odpowiedzi na uwagi nie będą wysyłane do wnioskodawców a wnioski anonimowe nie będą rozpatrywane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie