Będzie rewanż po porażce u lidera ? KSSPR Końskie gra z Viret CMC Zawiercie

/KAR/
Pierwszoligowy KSSPR Końskie przegrał w sobotnim meczu z liderem rozgrywek Czuwajem Przemyśl 27:34. W sobotę koneckie zespół podejmuje Viret CMC Zawiercie.

W Przemyślu koneccy szczypiorniści zagrali w osłabionym składzie, ponieważ spotkaniu rozegranym w środę 22 lutego z Politechniką Radomską (KSSPR wygrał 34:30 - przyp. red.) kontuzji doznali bramkarz Rafał Ratuszniak oraz skrzydłowy Roman Baturin i obaj nie zagrali z Czuwajem. Mecz z liderem rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, ponieważ do przerwy zespół z Końskich przegrywał już różnicą ośmiu bramek (12:20). Po przerwie mimo prób odrobienia strat, lider był nie do doścignięcia. Spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych trenera Rafała Przybylskiego 27:34. - Zagraliśmy słabo, w szczególności w ataku pozycyjnym. Nasi rywale wyprowadzali kontrataki, z którymi nie potrafiliśmy sobie poradzić - mówi Rafała Przybylskiego, szkoleniowiec KSSPR Końskie.

Po siedemnastu kolejkach KSSPR zajmuje czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi i ma już pięć punktów straty do lidera z Przemyśla.

W sobotę 3 marca, o godzinie 18 koneccy szczypiorniści podejmować będą w kolejnym meczu ligowym Viret CMC Zawiercie. Spotkanie rozegrane zostanie w hali przy ulicy Stoińskiego w Końskich. W tym meczu nie zagrają kontuzjowani Ratuszniak i Baturin. - Na pewno sobotni mecz nie będzie łatwy, bo różnica punktów w dole tabeli nie jest duża i nikt nie chciałby się tam znaleźć. Zespół z Zawiercia z pewnością przyjedzie do nas "gryźć parkiet". Gramy we własnej hali i na pewno będziemy chcieli zmazać z siebie tą ostatnią porażkę - dodaje Przybylski.

Zespół z Zawiercia plasuje się na szóstej pozycji z 14 punktami na koncie.