Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpartyjni Samorządowcy przedstawili listy kandydatów do Sejmu i Senatu w Świętokrzyskiem

Amelia Sumara
Amelia Sumara
Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 16 lat
- Mocna drużyna dla normalnej Polski – powiedział lider Bezpartyjnych Samorządowców w województwie świętokrzyskim Kamil Suchański prezentując w piątek na Rynku w Kielcach listę kandydatów do Sejmu. Podczas spotkania z mediami przedstawiono także kandydatów do Senatu w okręgach centralnym i południowym.

Lista kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu i Senatu w Świętokrzyskiem

Bezpartyjni Samorządowcy jako pierwszy komitet wyborczy w okręgu świętokrzyskim zgłosił do rejestracji listę kandydatów do Sejmu oraz kandydatów do Senatu. Działacze ruchu zebrali w sumie blisko 20 tysięcy podpisów poparcia od mieszkańców regionu.

W piątek na Rynku w Kielcach podczas konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowano kompletną, 32-osobową listę kandydatów do Sejmu, a także dwoje kandydatów do Senatu w okręgach centralnym (numer 83) i południowym (numer 81).

Na liście sejmowej Bezpartyjnych Samorządowców znajduje się 18 kobiet i 14 mężczyzn. W gronie kandydatów są samorządowcy, przedsiębiorcy, prawnicy, lekarze, rolnicy, nauczyciele, studenci, społecznicy. Każdy powiat województwa świętokrzyskiego ma swojego przedstawiciela.

Podczas konferencji Kamil Suchański podkreślał, że w świętokrzyskim sejmowym okręgu numer 33 na liście Bezpartyjnych Samorządowców znajdują się tylko mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.

- To mocna drużyna dla normalnej Polski. Jesteśmy wiarygodni i skuteczni. Każdy z nas na co dzień ciężko pracuje. Poza aktywnością zawodową angażujemy się w inicjatywy społeczne. Łączy nas to, że wszyscy mieszkamy w województwie świętokrzyskim. Kochamy nasz region i chcemy, by rozwijał się dynamicznie. Niestety, dziś w politycznym jazgocie na Wiejskiej głos ze Świętokrzyskiego nie jest słyszalny. Chcemy zakończyć te jałowe awantury i głośno upomnieć się o sprawy ważne dla naszego województwa jak budowa dróg ekspresowych oraz wsparcie w tworzeniu terenów inwestycyjnych - niezbędnych w pozyskiwaniu dużych firm, które generują dobrze płatne miejsca pracy – mówił Kamil Suchański, lider Bezpartyjnych Samorządowców w województwie świętokrzyskim.

- Jesteśmy jedyną wiarygodną alternatywą dla Polaków zmęczonych wojną między Prawa i Sprawiedliwości a Platformą Obywatelską i resztą opozycji. Proponujemy wprowadzenie zerowego podatku dochodowego dla wszystkich. Mamy konkretny plan na skrócenie kolejek do przychodni i lekarzy specjalistów. Obejmiemy uczniów programem darmowych obiadów w szkołach. Wdrożymy także bezpłatne bilety na przejazdy w kolejach regionalnych. To nie są populistyczne hasła. Główne elementy naszego programu zostały skalkulowane ze wskazaniem źródeł finansowania – mówił Kamil Suchański.

- Dziś Senat to trochę klub emeryta, trochę kolonia karna, trochę oberża. To należy zmienić. Musimy przywrócić godność tej izby polskiego parlamentu. W Senacie potrzebujemy silnej reprezentacji osób bezpartyjnych i niezależnych - z mocnymi kompetencjami, twardym kręgosłupem moralnym i dużą wrażliwością społeczną. Senator ma działać zgodnie z wolą obywateli, a nie pod dyktando władz tego czy innego ugrupowania. Podstawowym obowiązkiem senatora jest merytoryczna praca nad projektami ustaw, jakie spływają z Sejmu. Złe rozwiązania trzeba krytykować i jednocześnie wspierać te działania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Polek i Polaków – powiedziała Katarzyna Suchańska.

Prezentujemy pełną listę kandydatów

Bezpartyjni Samorządowcy - Sejm

1. Kamil Suchański ma 46 lat. Mieszka w Kielcach. Przedsiębiorca i społecznik. Absolwent prawa na UMCS w Lublinie oraz studiów MBA na GFKM i Rotterdam School of Business. Lider Bezpartyjnych Samorządowców w regionie świętokrzyskim. Prezes stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni oraz szef klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni w Radzie Miasta Kielce. W latach 2018-2021 przewodniczący Rady Miasta Kielce. Był członkiem rady nadzorczej Korony S.A. Udziałowiec i akcjonariusz spółek działających w branży elektroenergetyki oraz odnawialnych źródeł energii, właściciel największej farmy fotowoltaicznej w woj. świętokrzyskim. Alpinista i himalaista. Zdobył między innymi najwyższy szczyt Ziemi Mount Everest.

2. Maciej Gawin ma 58 lat. Mieszka w Busku-Zdroju. Ukończył studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku politologii i administracji samorządowej, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Radny sejmiku województwa świętokrzyskiego. Poprzednio trzykrotnie wybierany na radnego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Lider Bezpartyjnych Samorządowców na Ponidziu. Ostatnio zatrudniony na stanowisku dyrektora Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku-Zdroju.

3. Marta Przybyś ma 40 lat, mieszka w małej miejscowości w powiecie sandomierskim w gminie Łoniów. Ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pracuje w firmie zajmującej się skupem i przechowywaniem owoców i warzyw. Zarówno w pracy, jak i w działalności społecznej nieustannie współpracuje z rolnikami, przedsiębiorcami, ludźmi, którzy są pokrzywdzeni przez państwowy aparat władzy. Skupia się na walce w obronie polskich rolników oraz zdrowej polskiej żywności. Społecznik.

4. Rafał Kasica. Ma 62 lat. Mieszka w Kielcach. Ukończył Akademię Medyczną w Lublinie. Posiada dwie specjalizacje - z chirurgii dziecięcej i urologii dziecięcej. Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Kierownik Wojewódzkiej Poradni Pediatrycznej oraz Izby Przyjęć Pediatrycznej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii.

5. Grażyna Staciwa, lat 59 zamieszkała w gminie Radoszyce- powiat konecki, ukończyła studia pedagogiczne w Kielcach, dyrektor samorządowego przedszkola W Radoszycach, posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami oświatowymi, była radna gminy Radoszyce, członek stowarzyszenia Kuźnia Radoszycka, społecznik zaangażowany w życie gminy

6. Andrzej Kruzel. Ma 66 lat. Mieszka w Staszowie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Od 1989 roku aktywny samorządowiec - radny Rady Miejskiej w Staszowie, radny powiatowy wszystkich kadencji, były starosta staszowski, społecznik, sprawdzony organizator i uczestnik życia publicznego w regionie.

7. Dorota Jończyk .Ma 38 lat. Mieszka w Kielcach. Ukończyła studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie - Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych. Wiele lat związana zawodowo z Regionalną Izbą Obrachunkową w Kielcach. Obecnie pracuje w Departamencie Budżetu i Finansów Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

8. Swietłana Wójcik. Ma 56 lat. Mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Z wykształcenia pedagog – ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Absolwentka studiów MBA. Jest pilotem wycieczek oraz tłumaczem przysięgłym języka bułgarskiego. Prowadzi biuro podróży „SEVE TRAVEL”.

9. Teresa Jakubowska. Ma 57 lat. Mieszka w gminie Piekoszów, powiat kielecki. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i Akademię Świętokrzyską w Kielcach. Pracuje w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Pedagogiki. Wiceprezes Świętokrzyskiego Centrum Mediacji, mediator wpisany na listę mediatorów Sądu Okręgowego w Kielcach.

10. Kamil Kamiński. Ma 41 lat. Mieszka w Kielcach. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od 18 lat prywatny przedsiębiorca - właściciel Bobik Market, firmy Aqua System oraz marki Dom Grilla. Szef stowarzyszeń Kieleccy Przedsiębiorcy oraz Mieszkańcy Kielc. Kibic Korony Kielce oraz Vive Kielce.

11. Doktor Justyna Dziadek Ma 34 lata. Mieszka w Pińczowie. Ukończyła studia doktoranckie z zakresu mediewistyki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, a ponadto studia pierwszego stopnia na kierunku filologia germańska. Przewodnik świętokrzyski. Od 2019 roku dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie.

12. Angelo Ciechowicz. Ma 31 lat. Mieszka w miejscowości Rosochy, powiat opatowski. Aktywny działacz społeczny. Przewodniczący opatowskiej Solidarności Rolników. Znany jako inicjator projektów, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Działa w charakterze społecznika udzielając bezinteresownej pomocy osobom pokrzywdzonym i potrzebującym.

13. Andżelika Chyb. Ma 33 lata. Mieszka w Kielcach. Doktor inżynier architekt. Ukończyła studia doktoranckie na Politechnice Krakowskiej. Autorka publikacji naukowych z zakresu architektury i urbanistyki.

14. Paweł Góźdź. Ma 40 lat. Mieszkaniec gminy Pawłów, powiat starachowicki. Technik żywienia. Przedsiębiorca. Społecznik. Rolnik. Członek Polskiego Związku Łowieckiego.

15. Katarzyna Migoń. Ma 32 lata. Mieszka we Włoszczowie. Ukończyła Zarządzanie Biznesem na Polish Open University. Współtworzyła, a obecnie zarządza rodzinną firmą na lokalnym rynku. Kocha rozmowy z ludźmi. Wsłuchuje się potrzeby lokalnej społeczności, co przekłada się na organizację akcji charytatywnych oraz angażowanie mieszkańców we wspieranie kultury i rzemiosła. Prywatnie miłośniczka zwierząt.

16. Magdalena Słupska-Ignacak Ma 45 lat. Mieszka w Busku-Zdroju. Wykształcenie wyższe prawnicze. Ukończyła Uniwersytet Rzeszowski. W latach 2004-2010 pracownik samorządowy. Obecnie adwokat.

17. Marek Bernacki. Ma 65 lat. Mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Absolwent AGH w Krakowie. Od ponad 41 lat pracuje w PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna. Oddział Skarżysko Kamienna. Pełnił funkcje kierownicze w Zakładzie, między innymi członka zarządu w ZEORK Dystrybucja Sp. z o.o. oraz dyrektora Departamentu Eksploatacji i Rozwoju w PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko.

18. Ewelina Pawłowska. Ma 38 lat. Mieszka w Kielcach. Absolwentka studiów ekonomicznych, specjalista ds. międzyrządowych. Dyrektor Departamentu Kontroli Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka w Zurichu. Pasjonatka gry w golfa.

19. Marta Marzec. Ma 47 lat. Mieszka w Jędrzejowie. Wykształcenie średnie (kierunek społeczno-prawny). Pracuje w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Samorządowiec. Wolontariusz. Działacz społeczny.

20. Leszek Walczyk. Ma 69 lat. Mieszka w gminie Tarłów, powiat opatowski. Wieloletni naczelnik i wójt gminy Tarłów. Prawnik. Samorządowiec. Społecznik.

21. Maciej Szymoniak. Ma 29 lat. Mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim. Geodeta. Wieloletni asystent radnego sejmiku województwa Grigora Szaginiana. Społecznik. Samorządowiec. Członek PZŁ, PZW, PZD.

22. Izabela Dulewicz. Ma 45 lat. Mieszka w Miedzianej Górze, powiat kielecki. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Przez ostatnie 10 lat pracowała jako szkoleniowiec w zakresie przedsiębiorczości, doradca biznesowy, specjalista ds. pozyskiwania funduszy. Aktywnie działa na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami i wykluczonych społecznie.

23. Martyna Żak. Ma 21 lat. Pochodzi ze Stąporkowa, powiat konecki. Studentka finansów i rachunkowości oraz zarządzania biznesem

24. Marcin Piotr Miljon . Ma 37 lat. Mieszka w Pińczowie. Ukończył studia ekonomiczne w Kielcach. Obecnie pracuje na stanowisku brygadzisty w firmie FB Serwis- Budimex. Jest osobą otwartą, szczerą, ma swoje zdanie na każdy temat. Jego hobby jest sport, a w szczególności jazda rekreacyjna na rowerze i kulturystyka.

25. Monika Weitzel. Ma 56 lat. Mieszka w Kielcach. Ukończyła rehabilitację ruchową na AWF w Krakowie. Po studiach wyjechała do USA, gdzie pracowała w swoim zawodzie. Zarządzała 18 ośrodkami rehabilitacji na wschodnim wybrzeżu USA. Kocha zwierzęta. Posiada 4-te Kyu w Karate Kyokushin. Uwielbia pomagać, szczególnie starszym, chorym i samotnym.

26. Małgorzata Dutkiewicz. Ma 65 lat. Mieszka w Bilczy, powiat kielecki. Magister ekonomii. Długoletni pracownik administracji skarbowej. Zwolenniczka transparentności działania organów państwa oraz rozsądnego wydawania pieniędzy budżetowych. Oprócz polityki interesuje się psychologią oraz kulturą Dalekiego Wschodu.

27. Jadwiga Szyndler. Ma 66 lat. Mieszka w Jędrzejowie. Pracowała w ochronie zdrowia. Rzeczy niemożliwe załawia od ręki, a jeśli chodzi o cuda, prosi o chwilę cierpliwości. Ukończyła kurs z opieki nad osobami z niepełnosprawnościami. Jej kierunkowe wykształcenie to ekonomika i organizacja przedsiebiorstw.

28. Wojciech Sołtysiak. Ma 41 lat. Mieszka w Busku-Zdroju. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie oraz prestiżowego amerykańskiego Międzynarodowego Programu Wymiany Liderów. Od 15 lat pracuje z samorządami realizując projekty unijne na rzecz ochrony zabytków, kultury i przyrody regionu świętokrzyskiego.

29. Dorota Woszczyńska. Ma 47 lat. Mieszka w Staszowie. Dyrektor Generalny i Specjalista do spraw Odszkodowań. Prowadzi Centrum Mediacji. Biegle zna języki włoski, niemiecki i rosyjski. Kobieta Przedsiębiorcza w 2016 roku - pierwsze miejsce w powiecie Staszowskim. Zdeterminowana, komunikatywna, otwarta na współpracę, odporna na presję, umiejąca działać w zespole i skoncentrowana na konkretnych sprawach.

30. Robert Kowalski. Ma 52 lata. Urodzony w Kielcach, mieszka w miejscowości Krajno-Parcele, powiat kielecki. Z wykształcenia i zawodu elektromonter. Absolwent Technikum Elektrycznego w Kielcach.

31. Magdalena Jaskuła. Ma 32 lata. Mieszkam w Skalbmierzu, powiat kazimierski. Ukończyła technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Razem z mężem prowadziła firmę remontowo-wykończeniową. Posiada doświadczenie w rolnictwie. Obecnie zajmuje się wychowaniem dzieci.

32. Tomasz Janusz Raczyński. Ma 59 lat. Mieszka w Kielcach. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Był wiceprezesem, a następnie prezesem Targów Kielce. Związany zawodowo z organizacją targów i kongresów. Pełnił między innymi funkcje prezesa EXPOSILESIA, Międzynarodowych Tarów Łódzkich oraz dyrektora zarządzającego Ptak Warsaw Expo.

Kandydaci Bezpartyjnych Samorządowców do Senatu

Okręg numer 81 (powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski, włoszczowski) - Jakub Kosiń - ma 53 lata. Mieszka w Pińczowie. Emerytowany policjant, inspektor w stanie spoczynku. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach na Wydziale Zarządzania i Administracji w zakresie ekonomiczno-administracyjnym. Był komendantem powiatowym Policji w Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Busku-Zdroju oraz Naczelnikiem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Społecznik.

Okręg numer 83 (Kielce-powiat kielecki) - Katarzyna Suchańska. Ma 35 lat. Mieszka w Kielcach. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Adwokat i przedsiębiorca. Pełni funkcję Radnej Miasta Kielce i przewodniczącej Komisji Finansów Publicznych Rady Miasta Kielce. Zasiada w radach nadzorczych spółek handlowych. Fanka piłki ręcznej oraz nowych technologii.

Bezpartyjni Samorządowcy to ogólnopolskie stowarzyszenie zrzeszające samorządowców wszystkich szczebli. W wyniku wyborów samorządowych w 2018 roku Bezpartyjni Samorządowcy stali się czwartą siłą polityczną w Polsce. Chociaż ruch nie wystawił list kandydatów we wszystkich okręgach, uzyskał 5,3% poparcia w skali kraju. Do sejmików województw wprowadził 15 radnych. Na Dolnym Śląsku marszałkiem ponownie został lider Bezpartyjnych Cezary Przybylski. Organizacja tworzy także koalicję rządzącą w sejmiku województwa lubuskiego. Ostanie sondaż dla województwa świętokrzyskiego pokazał poparcie na poziomie blisko 10%.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie