Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpieczeństwo w powiecie buskim - odprawa roczna u strażaków [ZDJĘCIA]

Adam Ligiecki
Informację o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu buskiego przedstawił podczas odprawy rocznej komendant Artur Brachowicz.
Informację o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu buskiego przedstawił podczas odprawy rocznej komendant Artur Brachowicz. Państwowa Straż Pożarna Busko-Zdrój
Więcej zdarzeń, mniej pożarów, "ognisty" kwiecień, sierpień pełen zagrożeń, tysiące strażaków w akcjach ratowniczych - tak w największym skrócie wygląda 2018 rok w oczach buskich strażaków. Informację o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu poznaliśmy podczas odprawy rocznej w Busku-Zdroju.

Zaproszenie na spotkanie w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej przyjęli: wicestarosta Stanisław Klimczak, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu buskiego, prezesi oraz komendanci gminni Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Temat wiodący - bezpieczeństwo.

Informację o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu buskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2018 rok przedstawił komendant powiatowy, brygadier Artur Brachowicz. Starannie przygotowana, obszerna prezentacja multimedialna zawierała wiele wątków. Najbardziej przemawia do wyobraźni raport z działalności operacyjnej.

Jak wynika z statystyk, w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku miało miejsce 925 zdarzeń (więcej niż w roku poprzednim - 866). Mniej wybuchło pożarów - 346 (rok wcześniej - 361), więcej było natomiast zagrożeń miejscowych, odpowiednio - 564 i 497.

Jeśli chodzi o pożary, strażacy najbardziej napracowali się w kwietniu - wyjeżdżali do gaszenia ognia aż 135 razy. Najbardziej obfity w miejscowe zagrożenia był z kolei sierpień - 156 zdarzeń.

Ogółem, we wszystkich akcjach ratowniczych na terenie powiatu buskiego uczestniczyło 7323 strażaków oraz 1738 samochodów. Obok straży zawodowej - Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, nasze bezpieczeństwo chronią też druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Spośród piętnastu jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczej najczęściej wyjeżdżały do akcji: OSP Stopnica (94 razy), OSP Szaniec (70) i OSP Zbludowice (61 razy).

Najwięcej zdarzeń w 2018 roku odnotowano w największej z ośmiu gmin powiatu: Busko-Zdrój: 426. Na przeciwległym biegunie znajdują się gminy Gnojno - 44 i Tuczępy - 45 zdarzeń. To nasze oazy spokoju, (prawie) jak "u Pana Boga za piecem".

Podsumowując prezentację, komendant Artur Brachowicz podziękował strażakom - i zawodowym, i ochotnikom - za całoroczną służbę. Przedstawił także zamierzenia oraz zadania do realizacji na 2019 rok.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie