Biała Gwiazda bez blasku. Pewne zwycięstwo koszykarzy UMKS w Krakowie

/MAT/
Wojciech Miernik (na zdjęciu) był najskuteczniejszym koszykarzem UMKS w Krakowie. Zdobył 20 punktów, miał też 9 zbiórek. archiwum
Udanie 2011 rok kończą drugoligowi koszykarze UMKS Kielce. Kielczanie w 12. kolejce pokonali w Krakowie miejscową Wisłę 66:56.

Wisła Kraków - UMKS Kielce 56:66 (17:20, 17:16, 10:16, 12:14)
UMKS:
Miernik 20, Wróbel 14, Busz 13 (4x3), Fąfara 13, (3x3), Bacik 2, Lewandowski 2, Jaworski 2, Makuch, Kołacz., Dziura.

Kielczanie prowadzili w Krakowie przez zdecydowaną większość spotkania. Pod koszem rywala świetnie spisywał się Wojciech Miernik, a z obwodu skutecznością błysnęli Artur Busz i Łukasz Fąfara. To po serii trafień tego drugiego na początku trzeciej kwarty, UMKS odskoczył rywalom na 8 "oczek" i dowiózł bezpieczną przewagę do końca spotkania.

- W drugiej połowie świetnie prezentowaliśmy się w obronie, pozwoliliśmy rzucić rywalom tylko 22 punkty. W końcu dobrze wyglądaliśmy też w rzutach z dystansu (7 celnych "trójek" i 50 procent skuteczności w tym elemencie - przyp.red) - mówi trener kieleckich koszykarzy, Rafał Gil.

Kielczanie zakończyli pierwszą rundę rozgrywek w II lidze z bilansem 8 zwycięstw i czterech porażek, co pozwala im zasiadać na pozycji wicelidera grupy C. Kolejny mecz podopieczni Rafała Gila rozegrają 7 stycznia w Lublinie z miejscowym Novum.