Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biblioteka w Opatowcu zmieniała smyka w super czytelnika. Były warsztaty, spotkania i nauka wyrażania emocji [ZDJĘCIA]

Beata Adamczyk
Urząd Miasta i Gminy w Opatowcu
Biblioteka w Opatowcu zakończyła realizację projektu „Zmienimy smyka w super czytelnika”. Był on realizowany od początku września do 20 grudnia 2021 roku. Obejmował kilka działań skierowanych do najmłodszych.

W ramach projektu zostały przeprowadzone różnorodne, innowacyjne formy warsztatów oparte na interakcji, zabawie i twórczym działaniu.  Przeprowadzone zostały warsztaty z czytania wrażeniowego dla dzieci i osób dorosłych. Zajęcia przeprowadziła Małgorzata Swędrowska - twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, autorka wielu książek, animator kultury.

Warsztaty radiowe z Romanem Czejarkiem

Niecodziennym doświadczeniem dla licznych uczestników były warsztaty radiowe. Przeprowadził je znany radiowiec Jedynki – Roman Czejarek. Układanie własnych wiadomości, przeprowadzanie wywiadów, rozmowa o słuchowiskach nauka panowania nad głosem, przyglądanie się technicznej stronie pracy nad dźwiękiem, nagrywanie i zadawanie trafnych pytań to elementy zrealizowanych warsztatów.

Zabawa, integracja, nauka wyrażania emocji, improwizowanie

Działania projektowe obejmowały także cykliczne warsztaty twórcze i zajęcia animacyjne obejmujące pracę z książką, uwrażliwianie na sztuki plastyczne oraz muzykę. Zajęcia prowadzone były przez Radosława Kornasia, Anitę Bernat oraz pracowników biblioteki. Zajęcia obejmowały działania animacyjne przedłużające przeżycie tekstu literackiego, ćwiczenia na spostrzegawczość, pogłębianie wrażliwości, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, kształtowanie umiejętności wyrażania swoich uczuć, tworzenie więzi w grupie. Część zajęć realizowana była w oparciu o bogaty księgozbiór biblioteki.
Zabawa, integracja, nauka wyrażania emocji, improwizowanie, ćwiczenia wymowy oraz emisja głosu. Przyswajanie zasad współpracy, budowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie wyobraźni, to elementy realizowane podczas działań projektowych.

Zajęcia w bibliotece w Opatowcu podobały się uczestnikom

Realizowane w ramach projektu działania bardzo podobały się uczestnikom. Były one możliwe do realizacji dzięki dofinansowaniu jakie udało się nam pozyskać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki.
Całkowity koszt działań projektowych wynosił 12 500 złotych z czego 10 000 złotych pochodziło z dotacji uzyskanej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a 2500 złotych z wkładu własnego instytucji pochodzącego z dotacji podmiotowej z budżetu Gminy Opatowiec.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie