Biegacze górscy zdobyli cztery medale na mistrzostwach Polski

/dor/
Medaliści ze Słoneczka Busko Zdrój – Kinga Kowalska i Damian Sator z trenerem Zdzisławem Perepiczko. Archiwum prywatne
Cztery medale zdobyli biegacze z Kielecczyzny na mistrzostwach Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach górskich, które odbyły się w Ustrzykach Dolnych.

Lekkoatleci rywalizowali na krótkich dystansach w stylu anglosaskim. Złoty medal zdobyła Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik, która pewnie wygrała bieg juniorek młodszych na dystansie 2,5 kilometra w czasie 10 minut i 27 sekund. Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój wywalczył "srebro" na 4 kilometry juniorów z wynikiem 14.25. Przegrał tylko z Patrykiem Błaszczykiem z LKS Jantar Ustka.

Po brązowe medale sięgnęli junior młodszy - Mateusz Borkowski z LKB Rudnik - na 4 kilometry z czasem 14.42 oraz młodziczka Kinga Kowalska ze Słoneczka Busko-Zdrój na 1,5 km - 7.6 sekundy.

Biegi ukończyła rekordowa liczba 174 zawodników z 30 klubów. - Jestem bardzo zadowolony ze startu moich podopiecznych. Zdobyliśmy dwa medale, zajęliśmy kilka punktowanych miejsc. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 9 miejsce z 17 pkt. W dodatku Damian Sator dostał powołanie do kadry, będzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach Europy w Gap we Francji - z zadowoleniem mówił Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka Busko-Zdrój.