Biegacze Juventy Kobex na podium w Kielcach

Dorota KUŁAGA [email protected]
Marcin Rzeszowski (z lewej) i Robert Majecki (z prawej) zdobyli brązowe medale w mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce. Wojciech Jarosz potraktował ten start treningowo. Dorota Kułaga
Marcin Rzeszowski i Robert Majecki wywalczyli brązowe medale w mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce

Lekkoatleci Juventy Kobex Starachiowice startowali w Mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w Kielcach. W zawodach wystartowało blisko 150 lekkoatletów, nie tylko z terenu Kielecczyzny.

Zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, a cztery konkurencje odbyły się w ramach VII Memoriału Edmunda Sarny.

W kilku konkurencjach w rolach głównych wystąpili biegacze Juventy Kobex Starachowice. - Miałem wystartować na 800 i 1500 metrów w formie treningu. Przerwa 20 minut między tymi biegami była jednak za krótka, dlatego wystartowałem na 400 metrów. Ten dystans biegam okazyjnie, ostatnio startowałem na nim dwa lata temu. Teraz wynik był nieco słabszy - 51,05 sekundy, ale na lepszy czas mnie nie było stać, bo nie mam już treningów szybkościowych. Potraktowałem ten start jako formę treningu, bo ważniejsze zawody są przede mną - mówił Wojciech Jarosz z Juventy Kobex, który uplasował się na piątej pozycji. Mistrzem województwa został Szymon Dobaj z KKL Kielce z wynikiem 50,34 sekundy.

Ze starachowickiego klubu startowali jeszcze inni zawodnicy. Marcin Rzeszowski był trzeci na dystansie 1500 metrów z czasem 4.11,90, a Robert Majecki trzeci na 800 metrów - 2.08,01. Natalia Kwiecień wygrała drugą serię w biegu na 400 metrów z rezultatem 64,58 sekundy.