Biegacze z Kazimierzy Wielkiej wzięli udział w Kieleckiej Dysze

(KAR)
W górnym rzędzie, od lewej: Mieczysław Sewerzyński, Jan Cedzyński, Jacek Wiatrowski, Sylwester Lepiarz, Marcin Ziętara, Andrzej Szczepanik, Mateusz Piątek. Na dole Paweł Piątek. Krzysztof Krogulec
W niedzielę, w Kielcach odbyła się piąta edycja biegu Kielecka Dycha. W tym roku zawody miały rekordową frekwencję. Wzięło w nich udział 724 biegaczy. W rywalizacji najlepszy okazał się biegacz KKL Kielce - Łukasz Wójcik, który dziesięciokilometrową trasę pokonał w 35 minut i 10 sekund.

W biegu wzięli udział także zawodnicy z naszego powiatu. Najlepiej spisał się Marcin Ziętara z Kazimierzy Wielkiej, który pokonał dystans w czasie 50 minut i 45 sekund, co dało mu 151 miejsce.
Kolejną pozycję spośród naszych lekkoatletów zajął Andrzej Szczepanik z Kazimierzy Wielkiej, który był 211. Uzyskał on czas 52 minuty i 52 sekundy.

346 miejsce zajął Mateusz Piątek z Kazimierzy Wielkiej, który przebiegł trasę w czasie 57 minut i 27 sekund. Ostatni spośród naszych reprezentantów był Paweł Piątek, który z czasem 1 godzina 3 minuty i 28 sekund uplasował się na 515 pozycji.
Wśród uczestników zawodów znalazło się wiele znanych osób. Między innymi europoseł Bogdan Wenta, były poseł na Sejm Jan Cedzyński, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Jacek Semaniak oraz były piłkarz Korony Kielce Cezary Ruszkowski.

Najlepsze wyniki kategorii open: mężczyźni: 1. Łukasz Woźniak (KKL Kielce/BBL Strawczyn) - 35,10, 2. Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec) - 35,52, 3. Zbigniew Dulemba (STS Skarżysko-Kamienna) - 38,58, 4. Sławomir Pietrzykowski (Kielce) - 39,50, 5. Jacek Długosz (Starachowice) - 40,01, 6. Damian Stachura (AZS UJK Kielce) - 40,18); kobiety: 1. Katarzyna Matysiak (Opoczno) - 45,32, 2. Wioletta Jaśkowska (Mniów) - 46,44, 3. Karolina Kundys (Skarżysko) - 48,56, 4. Joanna Duda (Mniów) - 49,00, 5. Agnieszka Jaszczyk (Kielce) - 49.

Imprezie patronowało między innymi „Echo Dnia”.