Biegacze z Kielecczyzny startowali w dobrze obsadzonych maratonach w Krakowie i Warszawie

dor
Sylwester Augustyński z powiatu kazimierskiego startował w maratonie w Krakowie. Fot. Archiwum prywatne
W miniony weekend biegacze z Kielecczyzny startowali w dobrze obsadzonych maratonach w Warszawie i Krakowie.

W 6. Orlen Warsaw Marathon z grona zawodników z województwa świętokrzyskiego najlepiej wypadł Piotr Michalski z Radoszyc, który zajął 51. miejsce z czasem 2:46.48.
Wśród kobiet na 27. pozycji w klasyfikacji open i czwartej w swojej kategorii wiekowej została sklasyfikowana Wioletta Kierczyńska z Brzezin w gminie Morawica - czas 3:20.23. Jest to nauczycielka wychowania fizycznego szkoły w Bilczy, fizjoterapeutka i posiadaczka medalu za zdobycie Korony Maratonów Polski.
Olga Pierzak z gminy Morawica zajęła natomiast 16. miejsce w 17. PZU Cracovia Maraton - 3:12.50. W Krakowie startował tez Sylwester Augustyński, który pochodzi z powiatu kazimierskiego, a obecnie reprezentuje Lacho Team i trenuje w Krakowie.