Biegacze z powiatu staszowskiego dobrze wypadli w mistrzostwach makroregionu w przełajach

Dorota Kułaga
Biegacze z powiatu staszowskiego dobrze wypadli w mistrzostwach makroregionu w Strawczynie. Fot. Sławomir Szydłowski
W Strawczynie w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Makroregionu w biegach przełajowych. Nie zabrakło na nich reprezentacji z powiatu staszowskiego.

Biegacze z Połańca i Staszowa dobrze wypadli w Strawczynie
Wśród młodych biegaczy z naszego powiatu bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS Żaczek Połaniec oraz LZS Sigma OSiR Staszów. W biegu na 2000 metrów drugie miejsce wywalczył Miłosz Kuca ze Staszowa, trzeci był Kacper Godzwon-Skotnicki z Połańca, piąty Konrad Litwin z Połańca, a szósty Michał Fudalewski .

W biegu na 3 kilometry ósme miejsce wywalczył Kacper Dyl z Żaczka Połaniec. W biegu na 400 metrów w roczniku 2007 i młodsi na piątej pozycji sklasyfikowana została Magdalena Olejarnik.

W biegu na 600 metrów dziewcząt w roczniku 2005/2006 na ósmym miejscu ukończyła zawody Julia Dziar-maga, a wśród chłopców siódmy był Oskar Przybyło, a dziewiąty Igor Szydłowski - wszyscy z Połańca.

Żaczek Połaniec zajął czwarte miejsce w makroregionie

W punktacji drużynowej UKS Żaczek Połaniec zajął czwarte miejsce wśród 19 klubów z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. Punktację klubową mistrzostw wygrali biegacze MULKS Rawa Mazowiecka - 12 punktów, wyprzedzając BKL Bełchatów i Olimp Strawczyn - po 8 punktów. Czwarte miejsce zajął nasz Żaczek Połaniec - 7 punktów, a piąte Nadir Jędrzejów - 5 punktów.

Trener Sławomir Szydłowski zadowolony z podopiecznych

Świętokrzyscy młodzicy na tych zawodach zdobyli w sumie 35 punktów i w drużynowej rywalizacji niewiele ustępowali rówieśnikom z województwa łódzkiego, którzy mieli na koncie siedem punktów więcej. Ich występ należy ocenić pozytywnie.

Zadowolony z występu swoich podopiecznych był trener Sławomir Szydłowski. Zawodnicy w powiatu staszowskiego po raz kolejny zajmowali miejsca w czołówce w konfrontacji z biegaczami z innych województw. I potwierdzili, że w przełajach są naprawdę mocni. Przed naszymi lekkoatletami kolejne ważne starty

Przed zawodnikami z powiatu staszowskiego - Żaczka Połaniec, ULKS Gryf Rytwiany i Sigmy OSiR Staszów kolejne ważne starty w tym sezonie. Zapewne mocna reprezentacja będzie też rywalizować w wiosennej edycji „Czwartków lekkoatletycznych”.