Biegacze z Rudnika startowali w górskich mistrzostwach świata w Argentynie. Zobaczcie zdjęcia

(sts)
Sylwester Lepiarz i Piotr Jaśtal z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich, które odbyły się w piątek, 15 listopada w miejscowości Villa la Angostura w Argentynie.

Nasi biegacze ścigali się na dystansie 15 kilometrów. Lepiarz zajął miejsce 48 a Jaśtal 58 w gronie 90 zawodników. Morderczego biegu nie ukończyło 12 biegaczy.

Mistrzem świata został Amerykanin Joseph Gray, który uzyskał czas 1.05,13 godziny. Lepiarz ukończył bieg w czasie 1.15,18 godziny a Jaśtal w 1.17,36 godziny.

Bieg rozpoczynał się na wysokości 796 metrów i na podobnej kończył, ale po drodze biegacze musieli wspinać się na wysokość 1772 metry.

W Patagonii rozegrano też mistrzostwa świata na dystansie 42 kilometry a trasa biegła na wysokości powyżej 2000 metrów. Wygrał Amerykanin Jim Walmsky w czasie 3.12,16 godziny a jedyny startujący Polak, Paweł Czerniak, uzyskał 4.08,10 godziny, zajmując 62 miejsce.