Biegu Nadwiślański: Dobry start zawodników Słoneczka Busko-Zdrój

/dor/
Trener Zdzisław Perepiczko (z lewej) ze swoimi lekkoatletami i Pawłem Januszewskim, który był gościem honorowym Biegu Nadwiślańskiego. Fot. archiwum prywatne
W Tarnobrzegu odbył się XXXIV Międzynarodowy Bieg Nadwiślański imienia Alfreda Freyera. Startowali w nim lekkoatleci Słoneczka Busko-Zdrój, a gościem honorowym był Paweł Januszewski, dwukrotny olimpijczyk.

Bieg odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Zmaganiom lekkoatletów przyglądał się Paweł Januszewski, olimpijczyk z Sydney i Atlanty, mistrz Europy w biegu na 400 metrów przez płotki z 1998 roku.
W imprezie tej dobrze spisali się zawodnicy Słoneczka Busko-Zdrój. Na podium stanął Damian Sator, który wystartował na dystansie 15 kilometrów - zajął drugie miejsce w kategorii do 19 lat z czasem 54 minuty i 59 sekund. Otrzymał też nagrodę dla najmłodszego zawodnika biegu.

Bardzo dobrze pobiegli pozostali zawodnicy buskiego klubu. Miejsca na podium w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wywalczyły: 1. Eliza Kucharska, 2. Małgorzata Kucharska, 3. Katarzyna Kasza. Wśród chłopców w tej kategorii na dobrych pozycjach uplasowali się: 3. Sebastian Doktór, 4. Emil Kluźniak. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Małgorzata Szymańska, druga była Wiktoria Nowak. W kategorii chłopców na siódmej pozycji sklasyfikowany został Artur Szymczyk. W biegu na 2000 metrów w kategorii open dziewcząt druga była Ewelina Kucharska, a trzecia Justyna Wanat.

- Od kilku lat bierzemy udział w Biegu Nadwiślańskim i pokazujemy się w nim z dobrej strony. Teraz też jestem zadowolony z występu naszych zawodników, bo udało nam się zająć kilka miejsc na podium - mówił Zdzisław Perepiczko, trener Słoneczka Busko-Zdrój.