Bilardzistka Oliwia Czupryńska najlepszą juniorką w Polsce

/waf/
Piętnastolatka z Magonii zadomowiła się w krajowej czołówce juniorek i seniorek. /waf/
Oliwia Czupryńska, zawodniczka Nosanu Kielce, wygrała czwarty turniej Cleaner Junior Tour i została najlepszą juniorką w kraju.

Ostatni turniej, podobnie jak poprzednie, odbył się w łódzkim klubie bilardowym Frame. Przed zawodami Oliwia Czupryńska miała tylko 3 punkty przewagi nad Sylwią Ząbek (Pino Dębica), z którą przed rokiem miały taką samą ilość punktów na koncie i tytuł Juniorki Roku przyznany został obu zawodniczkom.

W czwartym turnieju 15-latka z Magonii gładko przeszła eliminacje wygrywając z Klaudią Duraj (YMCA Kraków) 3:0 i Anitą Sochacką (Dragon Srock) 3:1. W ćwierćfinale doszło do pojedynku między pretendentkami do tytułu, gdyż Sylwia Ząbek przegrywając jeden z meczy eliminacyjnych, poprzez baraże trafiła na Oliwię. Ta popisując się kilkoma rewelacyjnymi zagraniami pewnie wygrała 3:1 i już wiedziała, że jest najlepszą zawodniczką tego sezonu. Potwierdziła to wygrywając cały turniej, w półfinale ograła Honoratę Hurnik (UKS Dąbrowa Łódź) 3:0 a w finale Monikę Ząbek (Pino Dębica) 4:2.

Tydzień wcześniej w Tczewie Oliwia zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski Kobiet i przed ostatnim turniejem, który zostanie rozegrany 28 listopada w Gorlicach, ma 20 punktów straty do koleżanki klubowej Katarzyny Wesołowskiej.