Biskup Marian Florczyk odprawił mszę w wiosce olimpijskiej w Rio

dor
W niedzielnej mszy świętej w wiosce olimpijskiej uczestniczyła duża grupa polskich zawodników, trenerów i działaczy.
W niedzielnej mszy świętej w wiosce olimpijskiej uczestniczyła duża grupa polskich zawodników, trenerów i działaczy. Archiwum prywatne
Ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej przebywa na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Jest duchowym opiekunem polskich sportowców.

Duszpasterską posługę pełni razem z księdzem Edwardem Pleniem. Jest jedynym biskupem, który jest przy reprezentacji na igrzyskach w Rio.

W niedzielę i poniedziałek ksiądz biskup Marian Florczyk i ksiądz Edward Pleń w wiosce olimpijskiej odprawili msze święte dla polskiej ekipy. Była na nich spora grupa sportowców, między innymi szczypiornista Mateusz Kus z Vive Tauronu Kielce, nie zabrakło trenerów i działaczy.

Polscy duchowni uczestniczą w wydarzeniach religijnych i kulturalnych. Wzięli udział w Dniu Polskim, byli na otwarciu olimpijskiego Centrum Polonijnego. Dużym przeżyciem dla księdza biskupa było spotkanie ze złotymi medalistkami w wioślarstwie - Natalią Madaj i Magdaleną Fularczyk-Kozłowska. Był też na meczach polskich piłkarzy ręcznych z Egiptem, Szwecją i ostatnim grupowym ze Słowenią, przegranym przez biało-czerwonych 20:25.

W poniedziałek, podobnie jak wszyscy Polacy, przeżył też piękne chwile, gdy Anita Włodarczyk w niesamowitym stylu została mistrzynią olimpijską, ustanowiła też rekord świata w rzucie młotem.

Wideo

Dodaj ogłoszenie