Black&White dobrze wypadł na Mistrzostwach Świata Dzieci w fitness

/dor/
Zawodnicy z Ostrowca ze swoimi trenerami - Joanną i Grzegorzem Kępa.
Zawodnicy z Ostrowca ze swoimi trenerami - Joanną i Grzegorzem Kępa. Archiwum klubu
Sześcioro zawodników ostrowieckiego klubu Black&White z powodzeniem startowało na Mistrzostwach Świata w Fitness Dzieci w Serbii.

Najmłodsi zawodnicy ostrowieckiego klubu sportowego kolejny rok reprezentowali barwy narodowe na arenie międzynarodowej. Powołanie do kadry otrzymali na podstawie bardzo dobrych wyników sportowych, jakie uzyskiwali w ostatnim czasie. Mistrzostwa świata odbyły się w Nowym Sadzie w Serbii.

Najwyżej uplasowali się Dominik Jewiak, aktualny mistrz Polski w fitness, zajmując siódme miejsce oraz Martyna Klubińska - mistrzyni Polski, która wywalczyła ósma pozycję w kategorii 10-11 lat. Dla porównania Martyna w ubiegłym roku zajęła piętnaste miejsce. W tej samej kategorii wiekowej startowała również Maja Pastuszko, plasując się na szesnastej pozycji.

Wysoko została oceniona najmłodsza zawodniczka Gabriela Klepacz, która debiutując na zawodach międzynarodowych zajęła jedenaste miejsce w kategorii wiekowej 8-9 lat. W zawodach startowały jeszcze - w kategorii wiekowej 12-13 lat Weronika Broś i Aleksandra Koprowska, zajmując 16 i 18 miejsce.

Zawody w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie we wszystkich kategoriach wiekowych, w których startowało po około 30 zawodniczek. Prym wiodły Słowaczki, Węgierki i Ukrainki. Byli też zawodnicy z Meksyku i Barbadosu. Na zawody przyjechały nie tylko zawodniczki uprawiające fitness, ale także z gimnastyki sportowej i akrobatyki. Prawie wszystkie zawodniczki wykonywały w swych układach bardzo trudne elementy gimnastyczne i ewolucje skoków, głównie salt, co zwiększało widowiskowość pokazów i uzyskało aplauz publiczności licznie zgromadzonej w serbskim Teatrze Narodowym.

-Jestem bardzo zadowolona z występów moich podopiecznych. Wszystkie programy fitness zostały wykonane bezbłędnie. Poza tym nasze zawodniczki wykazały się dużą dojrzałością psychiczną, udowadniając tym samym gotowość do udziału w tak ważnych zawodach - z satysfakcją mówiła Joanna Kępa, trenerka fitness w klubie Black&White.

-Serdecznie dziękuję rodzicom oraz wszystkim sponsorom, którzy wsparli finansowo wyjazd do Serbii - dodała Joanna Kępa. Byli to: Signal Meble, Publima, Bank Spółdzielczy, Remondis, G. Skalski, P. Delegiewicz, M. Klubińska, A. Kryj, J. Madioury. Nocleg został opłacony z dotacji gminy Ostrowiec przeznaczonej na rozwój fitness na 2016 rok.