Boks. Srebro Damiana Faleckiego w Pucharze Polski

waf
Damian Falecki (pierwszy z lewej) na podium w Ostrołęce.
Kolejny sukces odniósł pięściarz KSZO Damian Falecki, który w finałach Pucharu Polski Juniorów wywalczył srebrny medal.

Damian Falecki

Ma 18 lat, jest uczniem Zespołu Szkół numer 1 w Ostrowcu. Boks trenuje w KSZO od 2007 roku pod okiem trenerów Eugeniusza Ciocha i Ireneusza Tracza. Jego największym sukcesem sportowym było wywalczenie brązowego medalu na tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów. W wolnych chwilach lubi czytać książki fantastyczne na przykład o przygodach Harry Pottera.

Od czwartku do niedzieli, Damian Falecki (kategoria 64 kilogramów) i Andrzej Kołton (75 kilogramów) brali udział w Ostrołęce w finałach Pucharu Polski Juniorów. Falecki- - brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów swoją pierwszą walkę- z rozstawionym Jakubem Gitlinem z Zatoki Braniewo- wygrał 2:1. W półfinale, również 2:1, pokonał Cezarego Abramczyka ze Startu Włocławek, mimo że w drugiej rundzie został ukarany napomnieniem. W niedzielnym finale przegrał niestety 0:3 z zawodnikiem gospodarzy Przemysławem Zyśkiem (Victoria Ostrołęka).

- Damian boksował rozważnie i zwycięstwo mogło przypaść równie dobrze jemu- uważa trener Eugeniusz Cioch.- Stoczył dobry pojedynek i z tego należy się cieszyć. Damian to sumienny, bardzo pracowity chłopak i jego kariera sportowa dopiero nabiera tempa.

Drugi nasz pięściarz, Andrzej Kołton w ćwierćfinale uległ na punkty Dawidowi Chmielowi (Astoria Bydgoszcz). - Andrzej musi poprawić siłę oraz powinien pracować w dalszym ciągu nad dystansowaniem- mówi trener.- Poza tym to zdolny chłopak ze znakomitymi warunkami fizycznymi i dobrą koordynacją, co najważniejsze dobrze przygotowany technicznie.