MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało 2024. Biskupi Jan Piotrowski i Marian Florczyk poprowadzą procesję w Kielcach, a biskup Andrzej Kaleta będzie w Busku-Zdroju

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Wideo
od 7 lat
W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Biskup kielecki Jan Piotrowski poprowadzi centralną procesję do czterech ołtarzy ulicami Kielc.

Boże Ciało z biskupami w diecezji kieleckiej

Procesję poprzedzi msza święta przy ołtarzu polowym Bazyliki Katedralnej w Kielcach o godz. 9.30, następnie procesja ulicami miasta: ulica Jana Pawła II, ulica Czerwonego Krzyża (I ołtarz), ulica Wesoła, ulica Mickiewicza, Plac Wolności, ulica Głowackiego, ulica Żeromskiego (II ołtarz przy UJK - homilia Biskupa Jana), Plac Moniuszki, ulica Kościuszki, ulica Bodzentyńska (III ołtarz), plac świętego Wojciecha (IV ołtarz).

od 7 lat

Ksiądz biskup Marian Florczyk będzie przewodniczył uroczystości Bożego Ciała w parafii świętego Stanisława na osiedlu Barwinek w Kielcach. Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa rozpocznie się o godzinie 10.00, a po niej wyruszy procesja ulicami osiedla.

Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta będzie w Busku-Zdroju - tam w trzech kościołach msza święta rozpocznie się o godz. 10.00. Biskup Andrzej będzie sprawował mszę świętą w kościele świętego Brata Alberta Chmielowskiego (ul. Lipowa 1). Następnie z każdego kościoła wyjdzie procesja do trzech odrębnych ołtarzy. Czwarty ołtarz będzie wspólny (przy ul. Mickiewicza). Przy czwartym ołtarzu biskup Andrzej Kaleta wygłosi homilię.

Przebywający w Polsce ksiądz arcybiskup Henryk Jagodziński, Nuncjusz Apostolski w RPA i Lesotho poprowadzi procesję Bożego Ciała ulicami Proszowic. Poprzedzi ją Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP (ul. 3 Maja 1) o godz. 11.00.

Boże Ciało w kieleckich parafiach

Parafia świętego Józefa Robotnika w Kielcach
Po mszy świętej o godzinie 9.30 będzie procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie następującymi ulicami: Turystyczną, Marszałkowską, Studzienną, Bukową, Starą, Marszałkowską i Turystyczna. Przy krzyżu misyjnym będzie czwarty ołtarz i zakończenie procesji.

Parafia świętej Jadwigi Królowej w Kielcach
O godzinie 11.00 msza święta z procesją ulicami parafii. Prosimy o przygotowanie na procesję: I ołtarza przez parafian bloku 16 z ul. Piłsudskiego, II ołtarza przez parafian bloku 85 i 89 z ul. J. N. Jeziorańskiego, III ołtarza przez parafian bloku 30 i 32 z ul. Orzeszkowej oraz IV ołtarza przez parafian bloku 22 z ul. Bpa Jaworskiego. Dla nas wszystkich niech to będzie dzień wyznania wiary w Jezusa Chrystusa Eucharystycznego przez udział we Mszy świętej i procesji, przystąpienie do Komunii świętej, a także poprzez udekorowanie okien i balkonów naszych mieszkań emblematami, obrazami i flagami.

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach
Po mszy świętej o 9.30 wyruszy procesja ulicami Mielczarskiego, Karczówkowską, Słoneczną, pod nowy kościół, Urzędniczą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie