Bracia przeciwko sobie. Juventa Perfopol bezbramkowo zremisowała z Wierną

Dorota KUŁAGA [email protected]
Pomocnik Juventy Perfopol Starachowice Karol Drej rozegrał dobry mecz przeciwko swojej byłej drużynie - Wiernej Małogoszcz. Fot. Marcin Pokrzywka
Nie było bramek na inaugurację piłkarskiej wiosny w trzeciej lidze w Starachowicach. Juventa Perfopol zremisowała z Wierną Małogoszcz 0:0.

Mówią trenerzy

Arkadiusz Bilski, trener Juventy: -Wierna wyprowadziła kilka groźnych kontrataków, ale w naszej bramce bardzo dobrze spisywał się Przemek Wesołowski. Należy się cieszyć z tego wyniku.

Mariusz Lniany, trener Wiernej: -Mecz był wyrównany, ale w drugiej połowie mieliśmy bardziej klarowne okazje i mogliśmy położyć gospodarzy na łopatki. Jest lekki niedosyt.

Jesienią górą była Juventa Perfopol, która po golu Dariusza Anduły wygrała 1:0. W meczu na własnym boisku starachowiczanie do bramki już nie trafili i musieli się zadowolić punktem. Z piłkarzy Juventy Perfopol najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Tomasz Wójcik, ale w pierwszej połowie w sytuacji sam na sam z ostrego kąta nie trafił w bramkę. -W okresie przygotowawczym rzadko graliśmy na trawiastym boisku i było to widać w meczu z Wierną. Może mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, ale niewiele z niej wynikało - przyznał Arkadiusz Bilski, trener Juventy Perfopol.

W drugiej połowie trzy groźne akcje stworzyła Wierna, ale świetnie spisywał się Przemysław Wesołowski, który zastąpił Tomasza Wróblewskiego. Obronił sytuacje sam na sam z Janem Kowalskim i Jakubem Hajdukiem, popisał się też paradą po strzale głową Marka Gołąbka.

Ciekawostką jest to, że przeciwko sobie zagrali bracia - 29-letni Karol Drej (wychowanek Wiernej, obecnie Juventa Perfopol) i młodszy o sześć lat Hubert, który dał dobrą zmianę w drugiej połowie.