Bracia Rogozińscy rozmontowali Arkę Pawłów. AKS wiceliderem po 12. kolejce RS Active IV Ligi. Zobacz zdjęcia z meczu

Wojciech Buras
AKS został wiceliderem IV Ligi. Zobacz więcej zdjęć>>>
AKS został wiceliderem IV Ligi. Zobacz więcej zdjęć>>>Marcin Słoka
Arka Pawłów przegrała na własnym stadionie z AKS 1947 Busko-Zdrój 0:2 w dwunastej kolejce RS Active IV Ligi. Po jednym trafieniu zaliczyli bracia Rogozińscy - Filip i Kacper. Dzięki temu zwycięstwu AKS wskoczył na pozycję wicelidera tabeli. "Cały mecz mieliśmy pod kontrolą" - mówił Marcin Kołodziejczyk.

AKS wiceliderem

Arka Pawłów - AKS 1947 Busko-Zdrój 0:2 (0:0)
Bramki: Filip Rogoziński 58, Kacper Rogoziński 78
AKS: Piątkowski – Gwóźdź, Skiba, Śflefarski, Kowalczyk – Szymkiewicz (70 Bogacki), Załęcki (46 F. Rogoziński), Wierzchanowski (46 Szlązak) – Uciński (70 Janiec), Pokora (85 Dziewięcki), K. Rogoziński.
Czerwona kartka: Kacper Rak (Arka Pawłów)

Zobacz zdjęcia

Cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Boisko było perfekcyjne by utrzymywać się przy piłce i tworzyć sytuacje. Przeważaliśmy. W pierwszej połowie mieliśmy 2-3 dobre okazje, które powinniśmy zamienić na gola, ale czujny w bramce był Żytniewski. Po przerwie udokumentowaliśmy swoją niezłą grę trafieniami

- powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener zespołu z Buska Zdroju.

Wynik dla AKS otworzył Filip Rogoziński, który strzelił piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, zaraz po tym, jak pojawił się na boisku z ławki rezerwowych. Następnie zespół z Buska-Zdroju dołożył kolejne trafienie za sprawą Kacpra Rogozińskiego. Były zawodnik Korony Kielce, czy Wisły Płock popisał się świetnym rajdem i ustalił końcowy wynik meczu na 2:0. Dzięki temu zwycięstwu, porażce Klimontowianki i podziale punktów w Końskich, AKS stał się nowym wiceliderem tabeli IV Ligi. Podopieczni Marcina Kołodziejczyka legitymują się takim samym dorobkiem punktowym jak zespół z Klimontowa oraz Korony II Kielce. O rozstawieniu w czołówce decyduje bilans bramek, a ten jest lepszy od Klimontowianki i gorszy od Korony.

W przyszłą niedzielę, 22 października, AKS 1947 Busko-Zdrój zagra u siebie ze Stalą Kunów. Pierwszy gwizdek o godzinie 14.