Bramka "stadiony świata" Jacka Kiełba dała zwycięstwo Koronie Kielce. Prosto z Ukrainy na końcówkę meczu dojechał kapelan drużyny

Dorota Kułaga
Kapitalna przewrotka Jacka Kiełba i zwycięski gol dla Korony Kielce. Była 95 minuta meczu! Kamil Bilaszewski
Korona Kielce wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 w zaległym meczu Fortuna 1 ligi. W 95 minucie bramkę na wagę arcyważnego zwycięstwa zdobył kapitalnym strzałem przewrotką Jacek Kiełb.

Końcówka meczu była dramatyczna, Koronę od utraty gola dwa razy ratował słupek. Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. I w 95 minucie Korona zadała decydujący cios. Adrian Danek zacentrował w pole karne, piłkę głową zgrał Jewgienij Szykawka, a Jacek Kiełb kapitalną przewrotką zdobył bramkę z gatunku "stadiony świata". Za chwilę utonął w objęciach kolegów. Suzuki Arena eksplodowała z radości.

Dodajmy, że na ostatnie 20 minut na mecz dojechał ksiądz Krzysztof Banasik, kapelan Korony. Akurat wracał z Ukrainy, bo we wtorek z Caritas Diecezji Kieleckiej zawiózł dary do Jaworowa do parafii św. Piotra i Pawła.

- Jak wchodziłem na stadion na końcówkę meczu było 1:1. Warto było przyjść, żeby zobaczyć tę fantastyczną przewrotkę Jacka - mówił ksiądz Krzysztof Banasik, który po końcowym gwizdku arbitra był w szatni kieleckiej drużyny i pogratulował tej ważnej wygranej.

Zobaczcie na zdjęciach to mistrzowskie uderzenie kapitana Korony Jacka Kiełba, który wszedł na boisko w 67 minucie i w doliczonym czasie gry zapewnił Koronie arcyważne trzy punkty.