Bramkarz zagrał na...skrzydle

/MAT/
archiwum
W meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego w grupie IV II ligi piłkarze ręczni Politechniki Świetokrzyskiej pokonali w Przeworsku miejscowego Orła 36:20.

Orzeł Przeworsk - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 20:36, (12:18)
Politechnika:
Foks, Godzwon, Porzucek - Kamys 1, Sitarski 3, Lenty 3, Kwieciński 6, Rutecki 6, Smagór 2, Żaba-Żabiński 2, Glita 13.

Początek spotkania nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa Politechniki. Kielczanie nieco zlekceważyli ostatnią drużynę w tabeli i po 16 minutach gospodarze prowadzili 9:8. Do końca pierwszej połowy zdobyli jednak tylko trzy bramki, a kielczanie aż dziesięć. W drugiej odsłonie goście kontrolowali przebieg spotkania.
Smaczkiem tego pojedynku był też występ bramkarza Politechniki Pawła Smagóra na…skrzydle.

Wymusiła to sytuacja kadrowa w akademickim zespole, gdyż w Przeworsku trener Paweł Sieczka miał do dyspozycji tylko siedmiu zawodników w polu. Znany ze skłonności do zdobywania bramek bramkarz akademickiej drużyny oddał sześć rzutów, z czego dwa były skuteczne.

Akademicka drużyna zakończyła sezon w drugiej lidze na szóstym miejscu.