"Brąz" dla MMTS Kwidzyn

/PK/
Znane jest ostatnie rozstrzygnięcie w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych. Brązowy medal zdobyło MMTS Kwidzyn, które w decydującym, piątym meczu pokonało dziś przed własną widownią BRW Stal Mielec 24:23 (12:11).

Mecz decydujący o medalu był bardzo zacięty. Przez niemal całą pierwszą połowę prowadzili gospodarze (najwyżej, różnicą czterech bramek w 18 minucie - 9:5), ale do przerwy kwidzynianie wygrywali tylko 12:11.

Po zmianie stron zespół z Mielca nie zamierzał odpuszczać i trwał zacięty bój, a na tablicy wyników bardzo często widniał remis. Drużyna trenera Ryszarda Skutnika pierwszy raz "dopadła" gospodarzy w 45 minucie (17:17), zdobywając trzy gole z rzędu. W 55 minucie było 22:22, a w 57 - 24:23. I ten wynik utrzymał się już do końca spotkania.

Brązowy medal w barwach MMTS zdobyło trzech zawodników wypożyczonych z Vive Targi Kielce - Damian Kostrzewa, Kamil Krieger i Michał Adamuszek.

Trzeci z rzędu medal kwidzynian (wcześniej brąz i srebro) był ostatnim dla trenera MMTS Zbigniewa Markuszewskiego, który przenosi się do Chrobrego Głogów. Jego miejsce zajmie dotychczasowy drugi trener MMTS, Krzysztof Kotwicki.