Brąz kielczanina w mistrzostwach Polski w pływaniu

/waf/
Waldemar Frańczak
Kasper Kijewski z Salosu Kiecle wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Polski w pływaniu juniorów 14-letnich.

W piątek rozpoczęły się w Gorzowie Wielkopolskim Mistrzostwa Polski juniorów 14 lat w pływaniu. W gronie pond 470 zawodników i zawodniczek ze 120 klubów są reprezentanci Foki Sandomierz, KSZO Ostrowiec Św., Korony-Swim Kielce, Salosu Kielce, Wodnika Końskie i Barakudy Starachowice.

W pierwszym dniu mistrzostw czterokrotnie nasi pływacy startowali w finałach A. Na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal, ukończył konkurencję 200 m stylem grzbietowym Kasper Kijewski z Salosu Kielce-2:16,49. Kasper i Kacper Stępniak z Korony-Swim Kielce popłynęli w finale 100 m stylem motylkowym. Obaj przypłynęli do mety w identycznym czasie -1:02,30- kończąc wyścig na 5. miejscu.
Również jako piąty wyłączył zegar Dominik Bujak z Salosu na 400 m zmiennym- 4:55,82.

Mieliśmy również zawodników w finałach B. Mikołaj Łukawski z Korony wygrał wyścigi na 50 metrów kraulem z czasem 26,22 oraz na 200 metrów kraulem- 2:06,12. Kacper Stępniak na krótszym dystansie został sklasyfikowany ostatecznie na 11. miejscu z czasem 26,30. Lokatę wyżej ukończył konkurencję 400 metrów zmiennym Dawid Jarosz z Wodnika Końskie- 5:05,6.

Pozostali zawodnicy zajmowali dalsze lokaty. Zawody potrwają do niedzieli.