Brązowy medal Martyny Gil na mistrzostwach Europy juniorek w boksie!

/dor/
Martyna Gil z Klubu Sportowego Skalnik Wiśniówka zdobyła brązowy medal na IV Mistrzostwach Europy Juniorek w boksie, które odbyły się we Władysławowie.

Do tego startu Martyna Gil, razem z innymi reprezentantkami Polski w boksie, przygotowywała się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Ciężka praca przyniosła efekty na mistrzostwach Starego Kontynentu, w których rywalizowało 200 zawodniczek z 25 krajów. Zawodniczka Skalnika Wiśniówka po przejściu eliminacji wygrała walkę z Mercedesz Korcsmaros z Węgier przez RSC w 2 rundzie. Trener, a zarazem prezes Skalnika Wiśniówka Janusz Domagała, był bardzo zadowolony z postawy swojej podopiecznej. W pojedynku o wejście do finału Martyna Gil (kategoria 75 kg) uległa Irinie Schoneberger z Niemiec, późniejszej mistrzyni Europy.

- Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Druga nasza zawodnicza Sara Domagała dostała się do kadry Polski kadetek w boksie - powiedział trener Skalnika Janusz Domagała.