Brązowy medal waterpolistów KSZO

/dor/
Po kilku latach przerwy waterpoliści KSZO Ostrowiec zdobyli medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W Łodzi sięgnęli po "brąz".

W meczu o brązowy medal piłkarze wodni KSZO wygrali z Arkonią Szczecin 14:11. - W ćwierćfinale po bardzo trudnym meczu pokonaliśmy po dogrywce Pałac Młodzieży, w regulaminowym czasie było 11:11. Część dogrywkową wygraliśmy 3:0. Trudy porannego spotkania dały o sobie znać i wyraźnie przegraliśmy mecz z WTS Bytom. W pojedynku o "brąz" pokazaliśmy się z dobrej strony i po kilku latach przerwy mamy medal z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - powiedział Mariusz Stawecki, trener KSZO.

KSZO grał w składzie: Piotr Kotaś, Wojciech Kotaś, Alan Bruszewski, Tomasz Kozieł, Kacper Tracz, Marcin Wołek, Hubert Kamiński, Piotr Kosno, Wiktor Pałasz, Wiktor Lipicki, Kamil Nawodziński. Trener - Mariusz Stawecki.

W finałach rywalizowało sześć najlepszych polskich drużyn. Kolejność końcowa: 1. UKP Legia Warszawa, 2. WTS Bytom, 3. KSZO Ostrowiec, 4. Arkonia Szczecin, 5. GKPW Gorzów, 6. Pałac Młodzieży Warszawa.