Brazylia wygrała z Koreą Północną 2:1

/dor/
W swoim pierwszym meczu na Mundialu w Republice Południowej Afryki wymieniana w gronie faworytów Brazylia odniosła zwycięstwo 2:1, ale Korea Północna stawiła jej zacięty opór.

Brazylia - Korea Północna 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Maicon 55, 2:0 Elano 72, 2:1 Ji Yun-nam 89.
Brazylia: Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos - Elano (73 Alves), Silva, Melo (84 Ramires), Kaka (78 Nilmar), Robinho - Fabiano.

Korea Północna: Myong-guk - Jong-hyok, Chol-jin, Jun-il, Kwang-hyok - Yun-nam - In-guk (80 Kum-il), Yong-hak, Yong-jo, Nam-chol - Tae-se.

Kartki: żółta: Ramires (Brazylia). Sędziował: Viktor Kassai z Węgier. Widzów: 54.00.
W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się na bramki, drużyna "Canarinhos" w tej części zagrała poniżej oczekiwań. Lepiej było po przerwie. Brazylijczycy grali składniej, częściej dochodzili do pozycji strzeleckich i przyniosło to efekty. W 55 minucie Elano podał do Maicona, a ten strzałem z ostrego kąta pokonał Ri Myong-guka.

W 72 minucie Brazylijczycy fetowali drugą bramkę. Robinho pięknym prostopadłym podaniem obsłużył Elano, ten wyszedł sam na sam i podwyższył na 2:0. Piłkarze Korei Północnej, którzy zajmują 105 miejsce w rankingu FIFA, do końca grali ambitnie i w 89 minucie udało im się strzelić honorowego gola. Jego autorem był Ji Yun-nam, który - jak się później okazało - ustalił wynik meczu.