Bucovia Bukowa przegrała ze Starem Starachowice

Kamil Markiewicz
W niedzielę, w meczu klasy okręgowej Bucovia Bukowa uległa na własnym boisku wiceliderowi rozgrywek Starowi Starachowice 1:3.

(dostawca x-news)

Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Gola dla gospodarzy w 11 minucie zdobył Michał Bąk. - W pierwszej połowie Star miał wyraźną przewagę, ale utrzymywał się remis. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Oba zespoły dążyły do tego, aby wyjść na prowadzenie. Udało się to gościom. Rzuciliśmy się do ataku, co wykorzystali zawodnicy ze Starachowic. Strzelili trzeciego gola i było już po meczu - powiedział Michał Jamrozik, grający trener Bucovii.

W niedzielę, o godzinie 16, w meczu szóstej kolejki Bucovia zmierzy się na wyjeździe z Orliczem Suchedniów. Zespół z Bukowej wystąpi w optymalnym składzie. - Orlicz gra podobną piłkę, jak Star, czy Sparta Kazimierza Wielka. Przegraliśmy spotkania z tymi zespołami, ponieważ brakuje nam doświadczenia. Mamy bardzo młody zespół, któremu brakuje obycia na tym poziomie rozgrywek. Cały czas uczymy się gry w okręgówce. Z meczu na mecz prezentujemy się lepiej. Mam nadzieję, że w Suchedniowie zagramy lepiej niż w dwóch poprzednich pojedynkach i wywalczymy punkty - mówił szkoleniowiec Bucovii.

Orlicz w minionej kolejce zremisował na wyjeździe ze Świtem Ćmielów 1:1. Drużyna z Suchedniowa po pięciu kolejkach ma 8 punktów, co pozwala jej zajmować siódme miejsce. Ekipa z Bukowej wywalczyła pierwsze 3 punkty w tym sezonie, plasuje się na czternastej pozycji.